Binance CoinHaberlerKripto Para

Binance, BNB Soruşturması ve Kara Para Aklama İddialarına Yanıt Verdi!

Binance hakkında iki önemli iddia bulunuyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance hakkında dün iki önemli iddia gündeme geldi.

Bunlardan ilki Reuters’in kara para aklama iddiası iken diğeri de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BNB’ye yönelik soruşturma başlatmasıydı.

Binance bu iki önemli iddiaya cevap verdi.

Binance Hakkındaki Kara Para Aklama İddiası!

Reuters dünkü haberinde, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in 2017-2021 yılları arasında hack, yatırım dolandırıcılıkları ve uyuşturucudan elde edilmiş kazançlar gibi toplamda 2.35 milyar dolarlık kara para akladığını iddia etti.

Bu iddialara cevap veren Binance’ın baş iletişim sorumlusu Patrick Hillmann, ilgili haberde doğrulanmamış bilgilerin yer aldığını ve söz konusu iddiaların hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirtti.

“Gerçek şu ki Binance, finans teknolojisi endüstrisindeki en katı kara para aklamayı önleme (AML) politikalarına sahip ve kolluk kuvvetlerinin siber ve finansal suçlarla başa çıkmasına yardımcı olmada önemli bir rol oynuyor.

Haberin yayımlanmasından bu yana, dünya genelinde iş birliği yaptığımız kolluk kuvvetlerinden büyük bir destek aldık.”

Binance CEO’su CZ ise bugün Reuters’in iddialarını yalanlayarak Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla cevap verdi:

“BUILD FUD’u çürütüyor. Bu makalede siber güvenlik ekibimizin arasındaki 50’den fazla e-posta kaydı bulunuyor.

Bunlar yanıltıcı içerikler hazırlayan, boşa zaman harcayan gazeteciler için. Boşa harcayacak vaktiniz varsa detayları ve gerçeği kendiniz görün.”

BNB’ye SEC Soruşturması!

Bloomberg SEC’in BNB tokeniyle ilgili Binance’a soruşturma başlattığını iddia etti.

Haberde, SEC’in, Binance’in 2017’de BNB tokeninin ilk madeni para arzı (ICO) sırasında menkul kıymetler yasasını ihlal edip etmediğini ve BNB’nin bir menkul kıymet olup olmadığını araştırdığı iddia edildi.

Binance konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Düzenleyicilerle devam eden görüşmelerimiz hakkında yorum yapmamız uygun olmaz.

Düzenleyicilerle işbirliği içindeyiz ve düzenleyiciler tarafından belirlenen tüm gereksinimleri karşılamaya devam edeceğiz.”

Binance CEO’su ve SEC, BNB soruşturmasıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Kripto para piyasasının beşinci büyük kripto parası olan BNB haberlerin ardından son 24 saat içerisinde yaklaşık % 10 düşerek 276 dolara geriledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu