Kripto HaberleriBorsaBinance, Brezilya'daki Ödeme Sorunlarını Çözecek Yeni Bir Adım Attı!

Binance, Brezilya’daki Ödeme Sorunlarını Çözecek Yeni Bir Adım Attı!

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz hafta Pix isimli anında ödeme sisteminde gönderilen ve alınan transferleri askıya aldıktan sonra Brezilya’daki ödeme sağlayıcısını değiştirdi.

Borsa, kullanıcıların Pix hesaplarına para yatırma ve çekme işlemleri için Capitual’ın hizmetlerini kullanıyordu, ancak 24 Haziran’da yaptığı açıklamada artık Brezilyalı ödeme sağlayıcısı Latam Gateway ile çalışacağını söyledi. Latam Gateway 2019 yılında kurulmuştu.

İlgili Haber
Binance, Brezilya Futbol Federasyonu İle Anlaştı

Yeni Adımla Birlikte Binance’in Brezilya’daki Satın Alımı Konusunda da Yol Katedilecek

Şirket, Brezilyalı aracılık şirketi Sim;paul’u satın almak için çalışırken Latam Gateway’in hizmetlerini kullanacağını açıkladı:

“Latam Gateway ile birlikte Binance, Mart ayında açıklanan ve merkez bankası ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından yetkilendirilmiş bir şirket olan yerel aracı Sim;paul’u satın alma işlemleri devam ederken müşterilerine daha iyi çözümler sunabilecek.”

Portal do Cripto ve CoinDesk Brasil gibi yayın organları tarafından bildirildiği üzere, Binance 17 Haziran’da Brezilya reali cinsinden Pix para çekme ve yatırma işlemlerini desteklemeyi bıraktı.

Haber kaynakları, Binance kullanıcıları tarafından paylaşılan ve Pix para yatırma ve çekme işlemlerinin engellendiğini belirten bir görsele dayanarak, sorunların Brezilya merkez bankasının yeni politikalarıyla ilgili olduğunu bildirmişti.

Mesajda, bunun güncellenen merkez bankası politikalarının ardından transfer kanallarının kararsız hale gelmesinden kaynaklandığı belirtilmişti.

Bilindiği üzere Binance’in transfer işlemlerini askıya alması, ülkenin merkez bankasının Pix sağlayıcılarının yeni “müşterini tanı (KYC)” gereksinimlerini uyması gerektiğini açıklamasıyla eşzamanlı gerçekleşmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

BİNANCE Müşterilerinden çaldıra çaldıra yapar ne yaparsa LUNADAKİ GİBİ

Last edited 1 ay önce by BAKİ

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları