BitcoinHaberler

Binance CEO’su, “Coronavirüs Küresel Ekonominin Çöküş Müsebbibi Değil, Sadece Tetikleyicisi!”

Zhao'ya göre altının modası geçti oysa Bitcoin’inki daha yeni başlıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan, yaklaşık 2 aylık bir süre içerisinde binlerce kişinin ölümüne yol açan, küresel ekonomiyi neredeyse durmak noktasına getiren ve dahası kripto paralarda da ciddi düşüşlere yol açan corona virüs, etkilerini sürdürmeye devam ederken Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan virüsün ekonomiye etkisiyle ilgili bir değerlendirme yazısı geldi.

Bilindiği gibi Bitcoin başta olmak üzere önde gelen tüm kripto para birimleri ve altcoinler ciddi değer kayıpları yaşadı. Öyle ki Bitcoin 24 saatlik bir süre içerisinde neredeyse yüzde 50’lik bir düşüş yaşadı, Ethereum ve XRP’de de bu zamana kadarki en güçlü düşüşler görüldü.

Ancak konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Zhao’ya göre, küresel ekonominin ya da Bitcoin’in tarihi düşüşüne neden olan corona virüs değil. Ünlü CEO’ya göre virüs bir kıvılcımdan başka bir şey değil! 2008 yılındaki küresel ekonomik kriz zamanında herhangi bir virüs salgınının etkisi olmadığının altını çizen Zhao, corona virüsün sadece bir “tetikleyici” olduğuna inandığını dile getirdi ve ekonomimizin çok daha güçlü olması ve en azından bazı kriz anlarından kurtulabilecek güce sahip olması gerektiğinin altını çizdi. Yani Zhao’ya göre küresel ekonomi zaten son derece zayıf olduğu için herhangi bir salgın vakasıyla karşı karşıya kalındığında hemen çöküşe geçmiş oldu.

Bununla birlikte insanların yatırımları için en güvenilir liman olarak Bitcoin’i tercih edeceklerine inanan Zhao, bu durumun gerçekleşmesi için belirli bir zamana ihtiyaç duyulduğuna inanıyor.

Teoride altın fiyatlarının da yükselmesi gerektiğini fakat bunun gerçekleşmediğini dile getiren Zhao, altının modasının geçtiğini buna karşın Bitcoin’in yeni başladığını sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu