coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBinance CEO'su CZ, LUNA Çöküşünün Yıldönümünde Tweet Attı: 'Çöküşten Dersler Çıkarılabilir!'

Binance CEO’su CZ, LUNA Çöküşünün Yıldönümünde Tweet Attı: ‘Çöküşten Dersler Çıkarılabilir!’

LUNA çöküşünün yıldönümünde Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ) yatırımcıları dersler çıkarılması için uyardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasını derinden sarsan LUNA çöküşünün yıldönümünde Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 40 milyar dolar değer kaybına ve Bitcoin’in önemli ölçüde düşüşüne neden olan olaydan çıkarılması gerektiğini söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) LUNA Çöküşüne Değindi

CZ bu sabah Bitcoin’in fiyat hareketi geçmişini içeren bir tweet attı:

Bir yıl önce bugün UST/LUNA çöktü. 40 milyar dolar değer kaybetti. BTC 28 binden 19 bine düştü. Birkaç ders çıkarılabilir, dedi.

LUNA çöküşü bir yıl önce gerçekleşmiş olsa da, bundan çıkarılan dersler bugün hala geçerli. Çöküşün ardından CZ, şeffaflık ve kullanıcı koruması için bastırdı.

Binance’in Terra proje ekibinin önce bireysel kullanıcıları tazmin etmesine izin vereceğini, Binance’in ise en son tazmin edileceğini belirtti.

Bu, sektörün likiditeyi artırma ve kullanıcıları kayıplardan koruma yönündeki mevcut çabalarını yansıtıyor.

LUNA ve TerraUSD’nin (UST) çöküşü sadece 40 milyar dolar değer kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda BTC’nin 28 binden 19 bine düşmesine neden oldu.

İlgili Haber  Binance CEO'su CZ 18 Altcoin Konusunda Uyardı! "Delist Edebiliriz"

CZ’nin tweeti aynı zamanda duygusal ticaretin tehlikesini ve kişinin yatırım yaklaşımında stratejik ve disiplinli olması gerektiğini vurguluyor.

Bu tür çöküşlerin risklerini azaltmanın bir yolu da piyasadaki likiditeyi arttırmaktır. Bu, özellikle artan düzenleyici denetim karşısında zor bir görevdir, ancak çabalar devam etmektedir.

Örneğin DeFi endüstrisi, yalnızca ABD doları değil, bir dizi varlık tarafından desteklenen daha stabilcoinler yaratmanın yollarını araştırıyor.

Sektör likidite, birlikte çalışabilirlik ve kullanıcı koruması konularıyla boğuşurken, LUNA çöküşünden çıkarılan dersler bugün hala geçerliliğini koruyor.

LUNA çöküşü sektörü şok etti ve CZ’nin düşünceleri kripto dünyasında sorumlu liderliğin önemine dair içgörüler sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Arslan

Denetleme gelsinde sizde böyle kafanıza göre oynayın

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları