AltcoinHaberler

Binance CEO’su CZ Uyardı: Bu Altcoin Projeleri Düşüşe Mahkum!

Binance CEO'su CZ, gelir modelinin dağıttığı teşviklerden daha düşük olduğu kripto para projelerine karşı uyarıda bulundu.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, sektörün duayen isimlerinden birisi konumunda. Bu sebeple CZ’in yapacağı her bir açıklama ve analiz büyük öneme sahip. CZ, Twitter hesabından yaptığı son açıklamada da kripto para yatırımcılarının ilgisini son dönemde bir hayli çeken bazı projelere karşı uyarılarda bulundu.

CZ’den Kritik Uyarı

CZ, play-to-earn, staking, airdrop ve bunun gibi teşviklerin yeni kullanıcıları çekmek için harika olduğunu vurguladı. Özellikle Yuga Labs ekibi yani BAYC NFT koleksiyonunun ve ApeCoin’in arkasındaki ekip bunu son dönemde bir hayli kullandı.

İlgili Haber
ApeCoin Piyasaya Çıkmasının İkinci Gününde Yüzde 90 Yükseldi! Analistler Ne Düşünüyor?

CZ, burada ise çok kritik bir uyarıda bulundu. Projenin bu teşviklerden daha fazla gelir elde etmesini sağlayacak bir “gelir” modeli yoksa, CZ’ye göre düşüş kaçınılmaz.

CZ, teşvik modelinden daha yüksek gelir bulunmuyorsa söz konusu coin fiyatının aşırı arz oluşmasından dolayı düşeceğini vurguladı. CZ’e göre kilit nokta ise insanların kullanacağı ürünler üretip buradan gelir elde etmek.

Gelirin, kullanıcıların ellerindeki kripto paraları harcamaktan tutun da sanal ürünler için geliştiricilere ödeme yapılmasına kadar her şeyi kapsadığını belirten CZ, “sürdürülebilirlik” vurgusu yaptı.

Token satmanın “gelir” olmadığını da belirten CZ, bunun sadece başlangıç stratejisi olacağının altını çizdi. CZ net bir isim vermese de burada vurguladığı altcoinler son dönemde airdrop yapan coinler olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu