BorsaHaberler

Binance CEO’su: Finansal Uyarı Raporları Gerçeği Yansıtmıyor

Anlık olarak işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance’nin CEO’su Zhao Changpeng, Japonya’daki mali düzenleyiciler tarafından uyarı aldığı konusundaki iddialara karşılık verdi.

Nikkei’nin yayınladığı rapora göre, Finansal Hizmet Dairesi (FSA)’nın, Binance şirketinin düzenleyicilere kayıtlı olmaması nedeniyle durdurulabileceğini açıkladı. Raporun içeriğinde; FSA, eğer Binance şirketi zorunlu kaydını tamamlamaz ise yetkili merciler ile suçlamada bulunabileceğinden bahsedildi. Ayrıca bu durumun Binance kullanıcı için risk oluşturduğu iddiasında bulunuldu.

Henüz FSA tarafından resmi bir açıklama gelmese de rapor, kayıt dışı borsaları ortadan kaldırarak daha güvenilir bir kripto para piyasası oluşturmayı hedefliyor.

Binance CEO’sundan İddialara Yalanlama Geldi

Bu iddialar üzerine Binance CEO’su iddialar ortaya atıldığından beri düzenleyici ile görüştüklerini dile getirdi ve resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Binance CEO'su: Finansal Uyarı Raporları Gerçeği Yansıtmıyor
Zhao Changpeng’in Yaptığı Açıklama

Nikkei sorumsuz bir habercilik örneği gösterdi. FSA ile diyaloglarımız gayet iyi ve henüz bir yaptırım emri almadık. FSA, durumu bize söylemeden önce gazeteler ile paylaşması gerçeği yansıtmıyor.

Bitcoin bu olaydan sonra 500 dolar civarında bir düşüşle 8500 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu