Borsa

Binance CEO’su, Regülasyon Savaşında Sıradaki Stratejisini Açıkladı

Changpeng Zhao, her ülkede lisans almayı planlıyor.

Ticari hacme göre lider kripto para borsası Binance, son dönemde regülatörlerin baskısına hiç olmadığı kadar maruz kaldı. Binance’in Kanada, İngiltere, Tayland, Çin, Hong Kong ve Fransa gibi birçok ülkenin regülatöründen uyarı aldığı biliniyor. Bu durum Binance’in bazı fonksiyonlarını durdurmasına da yol açtı ve borsanın ticari hacmi ile kazancını etkiledi. Binance CEO’su ise bu regülasyon savaşında sıradaki hamlelerini açıkladı.

Binance CEO’sundan Lisans Açıklaması

Reuters’in aktardığı bilgilere göre, Binance CEO’su hizmet verdikleri bütün ülkelerde lisans alma hedefine sahip. CZ, konu hakkında şu açıklamada bulundu:

Her yerde lisansa sahip olmak istiyoruz. Şu andan itibaren bir finansal kurum olacağız.”

CZ aslında bu açıklaması ile regülatörlere teslim olduğunu da göstermiş oldu. Daha önce hiçbir ülkede merkeze sahip olmadığını açıklayan ancak resmi kaynaklara göre Cayman Adaları merkezli olan Binance, şimdi ise her ülkede merkez açmak zorunda kalacak. Birçok ülkenin şimdiden farklı regülasyonlar getirdiği ve lisans şartı sunduğu biliniyor ve Binance bunlara boyun eğecek. Yine de bunun Binance’in iş modelini kurtarmasına yardım edip etmeyeceğini zaman gösterecek.

CZ, açıklamasının devamında ise daha önceki merkezsiz yapılarının artık geliştiğini ve start-up modelinin dışına çıktıklarını ifade etti. CZ’nin bu açıklamaları ise ABD merkezli borsa Coinbase’i hatırlatıyor. Coinbase kısa süre önce halka arz olmuştu ve CZ de yakın gelecekte bunun olabileceğini dile getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Berksan

Ne boyun egmesinden bahsediyorsun cz dik dur 😁


Başa dön tuşu