binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance CEO'su Richard Teng'den Güney Kore'ye Planlanmamış Gizemli Ziyaret: Amaç Ne?

Binance CEO’su Richard Teng’den Güney Kore’ye Planlanmamış Gizemli Ziyaret: Amaç Ne?

Binance'in yeni CEO'su Richard Teng, daha önce açıklanmamış bir plan dahilinde Güney Kore'ye gitti. Peki ziyaretin sebebi ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Richard Teng, Güney Kore’ye gizli bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bu ziyaretin, Binance’in Güney Kore pazarına girişiyle ilgili tıkanan meseleyi çözmek için Güney Kore’nin mali yetkilileriyle doğrudan iletişim kurma girişimi olduğuna inanılıyor.

Binance 2022 yılının sonlarında Gopax’ı satın almış ve Güney Kore pazarına girmek için çalışmalara başlamıştı. Ancak, mali makamlar GoPax’ın sanal varlık işletme lisansı değişikliğini bir yıldan fazla bir süredir onaylamadığı için şirket zorluklarla karşılaşıyor.

News1 ile yapılan bir röportaja göre, Teng açıklanmayan bir programla Güney Kore’ye geldi. Ziyareti sırasında Mali İstihbarat Birimi (FIU) yetkilileriyle görüşmesi ve mali yetkililerle iletişim kurmaya çalışması bekleniyor.

Binance, 2022’nin sonlarında Güney Kore’ye girmenin bir yolu olarak GoPax’ı satın almayı seçmişti. GoPax’ın kripto saklama hizmeti Gopay, FTX krizinin ardından kullanıcılarına para iade edemeyince, Binance Gopay’in borçlarının sorumluluğunu da üstlendi.

Binance’in çoğunluk hissedarı olmasının ardından Gopax, Binance Asya Pasifik’in eski başkanı Leon Singh Fung’u CEO olarak atadı. Şirket FIU’ya bir isim değişikliği sundu, ancak FIU kararını geciktirmeye devam etti.

İlgili Haber  Sahibinin Binance Olduğu Düşünülen Kripto Para Borsası, Aniden Faaliyetlerini Sonlandırma Kararı Aldı

Mali düzenleyicilerin GoPax’ın değişikliğini kabul etmemesinin nedeni Binance’in yasal riskinden kaynaklanıyor. Geçen yılın sonlarında Binance, ABD Adalet Bakanlığı’ndan 4.3 milyar dolar para cezasına çarptırılmıştı.

FIU’nun sert tutumunun bir sonucu olarak, bu yılın başlarında Binance, Gopax’taki hissesinin bir kısmını satma ve çoğunluk hissedarı olma niyetini resmileştirmişti.

CEO Richard Teng’in ziyareti sırasında yetkililerle bu yönetim iyileştirmelerinin yanı sıra Gopax’ı kurtarma stratejilerini de görüşmesi bekleniyor. Sektördeki uzmanlar, Richard Teng’in Güney Kore’nin mali yetkilileriyle doğrudan temas kurma kararının, Singapur Para Otoritesi’ndeki (MAS) geçmişinden ve Binance’in başına atandığında “uyumluluğa” verdiği önemden kaynaklandığını söylüyor.

Binance ayrıca kısa bir süre önce Güney Kore Mali Denetim Servisi’nden ek bir hükümet işleri temsilcisi işe aldı. Bu kişinin de GoPax’ın yönetiminin iyileştirilmesi konusuna odaklanacağı bildirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail