Kripto HaberleriBitcoinBinance CEO'u CZ, Bitcoin (BTC) Hakkında Övgü Dolu Sözler Sarf Etti!

Binance CEO’u CZ, Bitcoin (BTC) Hakkında Övgü Dolu Sözler Sarf Etti!

Takip et

Kripto para ve Bitcoin madenciliğinin verimliliği ve çevresel etkileri üzerine yöneltilen soruların ardından CZ bu teknolojiye olan güvenini dile getirdi.

CZ, Bitcoin madenciliğini geleneksel finans şirketlerinin enerji kullanımıyla karşılaştırarak, madencilik sürecinin daha verimli olduğunu söyledi. “Bu sadece başlangıç” diyen CZ, BTC’nin sürdürülebilirliğinin ekosistem için önemli olduğunu savundu.

Kriptonun sürdürülebilirliğinin önemi sorulduğunda, Binance CEO’su CZ bunun son derece önemli olduğunu ifade etti. Kriptonun benimsenmesi için çok daha fazla neden olduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Hazine ve Maliye Bakanı Binance CEO'suyla Görüştü! İşte Detaylar...

“Bitcoin Boyutundaki Hiçbir Varlık BTC Kadar Verimli Olamaz”

CZ, Bitcoin’in kalibresindeki başka hiçbir varlığın daha az verimlilikle hayatta kalamayacağını söyledi. Ayrıca BTC’nin diğer tüm sistemlerden çok daha verimli olduğunu söyledi.

Binance CEO’su, sözlerine şöyle devam etti:

“Trilyon dolar değere sahip olan hiçbir varlık, BTC’nin madencilik gücünden daha az enerji kullanarak mevcudiyetini sürdüremez. Bitcoin madenciliğinin, başka herhangi bir varlık türünü yönetmek için kullanılan diğer modellerden çok daha verimli olduğuna kesinlikle inanıyorum.”

CZ, diğer varlıkların enerji maliyetlerinin hesaplanmasının kolay olmadığını vurguladı. Büyük şehirlerdeki büyük bankaları örnek gösteren Binance CEO’su, bunların enerji maliyetlerini değerlendirmenin zor olduğunu söyledi:

“Bankalar ne kadar elektrik tüketiyor? Bilmiyorum.”

CZ, Bitcoin’in madencilik maliyetlerinin hesaplanması kolay olduğu için şeffaf olduğunu açıkladı.

Bu yılın başlarında Tesla CEO’su Elon Musk, BTC madenciliği için yenilenebilir enerji kullanımını araştırdığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları