Binance CoinHaberler

Binance Coin (BNB) Daha Da Değerlenecek! Binance Yakımları Hızlandırıyor!

Binance yeni BNB yakma mekanizmasını duyurdu.

Binance Smart Chain (BSC) tarafından yapılan paylaşımda düzenli olarak yapılan Binance Coin (BNB) yakım sürecini hızlandıracak olan BEP-95 isimli yeni bir yakma mekanizmasının başlatılacağı duyuruldu.

BSC’nin daha merkeziyetsiz hale gelmesini sağlayacak olan yeni yakma sistemi BEP-95 şu anda teklif aşamasında ve oylamaya sunulması bekleniyor.

Yapılan açıklamada BEP-95 ile, BNB  işlem ücretlerinin bir kısmı da yakılarak BSC daha merkeziyetsiz hale gelecek.

Binance yaptığı açıklamada deneme aşamasında olan sistemin her blokta doğrulayıcılar tarafından toplanan işlem ücretlerinin belli bir oranının yakılacağını ve yakım oranlarının değiştirilebilir olduğunu ifade etti.

BEP-95 gerçek zamanlı yakma sistemi, BSC ağındaki faaliyetle sınırlı olacak ve dolaşımda olan hedeflenen 100 milyon BNB arzına ulaştıktan sonra bile BNB arzını düşürmeye devam edecek.

Düzenli olarak BNB yakımı yapan Binance mevcut BNB yakma programına göre; her üç ay da bir ticaret hacminin %20’si oranında BNB’yi geri almak veya yok etmek şeklinde ortadan kaldırıyor. Her yakma işleminde milyonlarca BNB tedavülden kalkıyor.

Yeni sistem BEP-95 yakma sürecini hızlandırdığı için bunun BNB fiyatına olumlu yansıması ve BNB fiyatında artışlar olması bekleniyor.

Binance’ın BNB’leri yakma mekanizmasını hızlandırma arayışında olduğunu ilk olarak aktardığımızda tarihler 19 Aralık 2020’yi gösteriyordu. BNB o sıralar 30$’dan işlem görüyordu.

İlgili Haber
Pump Alarmı: Binance BNB Yakma Programını Hızlandırıyor!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu