Binance CoinBitcoinKripto Para

Binance Coin (BNB) Yüzde 5 Değer Kazandı

Binance Coin (BNB) bugün ilk 10 kripto para birimi arasında en iyi değer kazananlardan birisi oldu.

Binance Coin (BNB) gün içerisinde değerine değer katarak kripto para birimleri arasında en fazla değer kazanan 2. kripto para birimi oldu. Coinmarketcap verilerinde en çok değer kazanan %8 ile Bitcoin Cash değer kazanırken, kripto para birimleri piyasasında rekor seviyede değer kazanan herhangi bir kripto para ise olmadı. Bitcoin fiyatı gün içerisinde iyi değer kazanırken yatırımcılarına beklenen 4.000 dolar direncini geçmesi için fırsat verdi ve 4000 dolar direncini sayı bakımından geçti ancak direnci kırıp kırmadığı konusunda tekrar endişeler yarattı.

Bitcoin fiyatı yıl içerisinde 1 kez daha 4.200 dolara kadar çıkmış ancak direnci kıramamıştı ve tekrar 3.800 dolar seviyesine düşerek, daha sonra 100 dolar değer kazanıp 3.900 dolar seviyesinde dengelenmişti.

Bugün yaşananlar sonrasında kripto para birimi piyasasında dengelerin değişip değişmeyecek olduğu da tekrar gündeme geldi. 15 milyar dolara yanaşan piyasa hacmi ile Ethereum, son zamanlarının iyi yükselişlerinden birisini 142 dolar ile yakalarken, XRP’nin değerinde ise pek belirgin bir artış olmadı. Bitcoin fiyatının yükselmesi ile tüm piyasada yükselişler oldu ancak en fazla değeri Bitcoin Cash’in kazanması ile en iyi değer artışı ve en fazla olumlu düşünce BCH sayesinde piyasada hakim oldu.

Binance Coin (BNB) fiyatı bugün en iyi değer kazananlar arasına girerek çok iyi bir seviyeye yükseldi. Bitcoin fiyatından daha çok değer kazanan Binance Coin (BNB), %5.19 değer kazanarak 16 dolar seviyesini gördü.

*Fiyat ve oranlar saat 22.30 itibari ile alınmış rakamlardır.

Bitcoin fiyatının yükselmesi piyasada yatırım hamlesini destekleyen konu oldu

Bitcoin fiyatının yükselmesi ile piyasa tekrar güçlendi. Bitcoin Cash fiyatının tek başına yükselmesi Bitcoin fiyatı yükselmediği sürece piyasada yatırımcıların çoğu için bir ”anlam” ifade etmediğinden dolayı tüm kripto para birimlerinde yaşanan yükselişin arkasında yatan sebep hem Bitcoin, hem Bitcoin Cash kripto para fiyatlarının yükselmesi ile birlikte oldu. Bitcoin Cash fiyatı en iyi değeri kazanarak 142 doları gördü ve geçti ancak Bitcoin’in 4.000 dolar direncini sayı bakımından geçmesi piyasada en fazla beklenen ve merakla yatırımcıların takipte kaldığı bir konu olduğundan dolayı kripto para piyasasında iyi gelişmeler olmasında fayda sağladı.

Bitcoin’i yükselten bir diğer sebep ise 4.000 dolar direncini geçmesi için bazı yatırımcıların piyasada yatırımlarını satmadan tutmaları oldu. Son düşüşün ardından olumsuzluk yaşayan Bitcoin sahipleri, tüm olumsuzluklara rağmen tekrar yatırımlarına güvendiler ve kripto para piyasasında kendilerinin kazanacak oldukları düşüncesi ile hareket ederek piyasada fiyatların yükseleceği düşüncesi ile hareket edip satış yapmadılar. Aksine yatırımlarını daha fazla artıran yatırımcılar, bu sayede bugüne kadar 1 ay kadar kısa süren bir sürede 4.000 dolar direncinin tekrar geçtiğinin farkına vardılar. Bitcoin Cash tarafında ise işler biraz daha farklı. Geliştirmeler ve bazı çalışmalar nedeniyle Bitcoin Cash’e yönelik ilgi son dönemde çok daha fazla arttı ve yatırımcılar bu nedenle Bitcoin Cash fiyatında bu kadar yüksek olmasa da bir miktar artış olacağını öngörmüşlerdi.

Bitcoin Cash fiyatının ne kadar yükselecek olduğu konusunda henüz devam edip etmeyecek olduğu ve boğa koşusunun bu hamleler ile birlikte başlayıp başlamayacak olduğu konusunda birçok merak konusu soru olmasına rağmen, piyasada henüz yeterince bilgi bulunmadığından ve fiyatların her an değişebilecek olması nedeniyle yatırımcılar merakla bekliyor. Birçok kripto para sahibi yükselişlere rağmen satış için uygun seviyeler olmadığını, sadece direnç seviyesinin geçilmesiyle kripto para piyasasının daha iyi bir hacim kazandığı görüşündeler.

6 milyar dolar değer kazandı

Bitcoin ve Bitcoin Cash fiyatının artması ve Binance Coin fiyatının artması sonrasında kripto para piyasası genel toplam hacminde 6 milyar doları geçen bir artış oldu.

6 milyar dolarlık piyasa hacmi artışının bir kısmı Bitcoin, bir kısmı ise diğer kripto para birimlerine yapılan yatırımlar ve değer kazancı sonrasında ortaya çıktı ancak piyasa hacmi artışının ardından en iyi değere sahip ve en fazla ilgi gören kripto para Bitcoin’in piyasa hacminde 70 milyar dolar sınırı geçildi ve 71 milyar dolar seviyesi görüldü.

Toplam piyasa hacminin 150 milyar dolar seviyesini geçip geçmeyecek olduğu konusunda henüz yatırımcılar ve kripto para analistleri beklerken, 10 milyar dolar sonrasında 150 milyar dolar kripto para piyasası toplam hacminin görülmesinin mümkün olacağından dolayı piyasanın 150 milyar dolar piyasa hacmini görmesi ile yatırımların değerinin daha da iyi düzeye çıkması kripto para analistleri tarafından kesin olmasa da mümkün görülmekte.

Yatırım yapmanın zamanı mı?

Kripto paralara yatırım yapmanın zamanı mı? Bu soruyla ilgili olarak kripto para analistlerinin birkaç farklı cevabı var. Bazı analistlere göre kripto para yatırımı yapmak bu dönemde riskli olsa da kısa vadede bile kazanç şansı tüm zamanlara göre çok daha iyi düzeyde. Aynı zamanda kripto para piyasasında her an boğa koşusunun başlayabilecek olduğunu belirten analistler, bu nedenle yatırımcıların tüm yatırımlarını kripto para birimi yatırımlarına yapmadan bir kısmını kripto para yatırımına ayırmaları gerektiği görüşündeler.

Twitter’da açıklama yapan Galaxy isimli kripto para analistine göre kripto para fiyatlarında bazı değişiklikler olacak ve fiyatların yükselmesi söz konusu olabilecek iken. Bazı analistler ise tam tersini düşünüyor. 2018 yılının açıklamaları ile en fazla tepki alan ve en fazla takip edilen kripto para analistlerinden birisi olan Tom (Thomas Lee) ise kripto para birimlerinin son yükselişi hakkında gün içerisinde açıklama yapmayan analistlerden birisi olma statüsünü koruyor.

Bu ve geçmiş dönemde en fazla rağbet gören yatırım Bitcoin olması nedeniyle yatırımcıların ilk etapta Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında kararsız kalmaları durumunda ilk yatırımlarını yarı yarıya paylaştırmaları veya tamamını Bitcoin’e yatırmaları öneriliyor.

  • Yatırımcılar yapacak oldukları yatırımlardan kendileri sorumludur. Bitcoinsistemi.com yatırım önerisi vermemektedir*
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu