AltcoinAnaliz

Binance Destekledi Kava.io (KAVA) Yükselişe Geçti! – İşte Önemli Seviyeler!

Kava.io (KAVA) teknik analizi…

2020 yazının favorilerinden DeFi’in bir parçası olan ve finans kurumları tarafından en güvenilir DeFi platformu olduğu belirtilen Kava.io yerel tokeni KAVA ile kripto para piyasasında boy gösteriyor.

DeFi’da kilitlenen Tether (USDT) yerine diğer bir stabilcoin olan USDX ile işlemlerini gerçekleştiren Kava.io, yatırımcıların USDX ile getiri kazanmalarını sağlıyor. Coinmarkecapte 406.5 milyon dolarlık piyasa değeriyle 150. sırada yer alan KAVA için güzel haber geçtiğimiz günlerde Binance’den geldi. Binance’in Kava.io ekibinin KAVA 5 güncellemesini destekleyeceğini açıklamasının ardından %35 yükseliş yaşayan KAVA, yayın saati itibariyle 6.61 dolar üzerinden işlem görüyor.

Binance KAVA 5 yükseltme desteği – Kaynak: Binance

KAVA’da 10 Dolara Doğru…

Günlük grafik açısından değerlendirilen KAVA, 12 Mart günü gördüğü 7.40 dolarlık ATH seviyesini Binance açıklamasının ardından 1 Nisan günü yeniden 7.376 dolara çıkarak zorladı. Beklendiği üzere bir önce ATH seviyesi direnç olarak görevini yaptı ve KAVA fiyatını %10’luk bir gerilmeye tabi tuttu.

Şimdilik fibonacci desteğine tutunan KAVA grafiğine biraz daha geniş bakarsak, grafikte 23 Şubat’tan bu yana gelen bir yükseliş trendi olduğu ve ayrıca son ATH’den gelen düşüş trendinin kırıldığını görebiliriz. Düşen kanalda yükseliş trendinden destek alan ve yükselişe geçerek kanalı kıran KAVA fiyatının yaşadığı gerileme ile bir yatay seyre girdiği düşünülüyor.

Kava.io (KAVA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu konsolidasyonun KAVA’yı güçlendirmesi ve 10 dolarlık hedefe doğru ilerlemesini sağlaması bekleniyor. Bu beklenti içinde her zamanki gibi direnç noktaları olarak fibonacci seviyeleri ortaya çıkıyor. Ancak ilk önemli ve psikolojik direnç olarak neredeyse %20 yukarıdaki 8 dolar seviyesi gösteriliyor.

Şu anda destekte bulunan KAVA’ya fibonacci golden pocket alanı olan 6.216 – 6.316 Dolar aralığı altında mum kapanışında stop olunabilecek şekilde giriş yapılabilir. Ancak fiyatın daha önce geçilen kanalın üst kanadına retest yapması beklenebilir. Bu bağlamda stop olmadan önce fiyatın yukarı yönlü hareketinin gelip gelmeyeceğini izlemek doğru strateji olabilir.

Son olarak bu seviyelerden uzun vade için alım yapan yatırımcılar, fiyatın yeşil yükseliş kanalı altında mum kapanışı yapması halinde stop olma yoluna gidebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu