binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance İle Nijerya Arasındaki Kriz Devam Ediyor! Binance Yöneticisinden Karşı Hamle Geldi!

Binance İle Nijerya Arasındaki Kriz Devam Ediyor! Binance Yöneticisinden Karşı Hamle Geldi!

Binance'in tutuklu yöneticilerinden Tigran Gambaryan, temel insan haklarının ihlal edildiği iddiasıyla Nijerya'ya dava açtı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Binance’in tutuklu yöneticilerinden Tigran Gambaryan, temel insan haklarının ihlal edildiği iddiasıyla Nijerya Ulusal Güvenlik Danışmanı ve Ekonomik ve Mali Suçlar Komisyonu (EFCC) aleyhine yasal işlem başlattı.

Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan Gözaltına Alınmasının Ardından Nijerya Hükümeti Aleyhine Dava Açtı

Yerel haberlere göre Gambaryan, Şubat ayında Nijerya’ya vardıktan sonra gözaltına alınmasının ve ardından pasaportuna el konulmasının, kişisel özgürlük hakkını garanti altına alan ülke anayasasına aykırı olduğunu ileri sürerek dava açtı.

Nijerya’da yayınlanan Punch News’e göre Gambaryan’ın başvurusunda pasaportunun derhal iade edilmesi ve Nijerya makamlarının kendisinden özür dilemesi talep ediliyor.

Binance’in mali suçlar uyum başkanı olarak Gambaryan’ın yasal mücadelesi, içinde bulunduğu durumun ciddiyetini ve haklarının ihlal edildiği iddialarının ele alınmasının aciliyetini vurguluyor.

İlgili Haber  Binance, Bu Altcoinin Ağ Yükseltmesi ve Hard Fork’unu Destekleyeceğini Açıkladı!

Buna paralel bir gelişme olarak, Binance’in Afrika bölge müdürü ve Gambaryan ile birlikte gözaltına alınan bir diğer kişi olan Nadeem Anjarwalla’nın da benzer bir şikayette bulunduğu bildirildi.

Her ikisi de yabancı uyruklu olan Gambaryan ve Anjarwalla, 25 Şubat’ta Nijerya’nın başkenti Abuja’ya geldi ve ertesi gün derhal bir hükümet tesisine götürüldüler. Punch’ın haberine göre, Nijeryalı yetkililerle görüştükten sonra orada gözaltına alınmışlar.

Bu yasal savaşların ortasında Nijerya hükümeti, küresel kripto para borsasına karşı dört vergi kaçakçılığı suçlaması yönelterek Binance’e karşı tutumunu tırmandırdı.

Nijerya Federal Yüksek Mahkemesi, Binance ve iki yöneticinin 4 Nisan’da mahkemeye çıkarılmasını kararlaştırdı.

Nijerya’daki Vanguard News’e göre ayrıca Nijeryalı yetkililer, Anjarwalla’nın yargılanmak üzere yakalanması için Interpol’ün yardımını alma niyetinde olduklarını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail