Kripto HaberleriBinance CoinBinance: Merkezsiz Borsa Demosu Yayında!

Binance: Merkezsiz Borsa Demosu Yayında!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bir merkeze bağlı olmayan merkezsiz borsa platformu DEX ‘in (Binance Decentralized Exchange) bir demosunu yayınladı.

Asıl sürümü Binance Chain olan merkezsiz borsanın demosu DEX hakkında, Binance CEO’su Changpeng Zhao bazı açıklamalarda bulundu. Zhao tanıttığı bu pre-alpha sürümü ile beraber, coinlerin nasıl listeleneceğinden, nasıl al sat yapılacağına kadar birçok özellikten bahsetti.

Şuan için sistemde bir arayüz bulunmadığı için, kullanıcılara sunulmadı.

Sistem ilk olarak geçtiğimiz Mart ayında gündeme gelmişti. Binance tarafından yapılan açıklama, “merkezi ve merkezi olmayan sistemler bir arada yer alacak ve birbirlerini tamamlayacaklar” şeklinde olmuştu.

Binance CEO’su konu ile ilgili geçtiğimiz ay şu açıklamayı yapmıştı:

Merkezi olmayan borsamız Binance Chain üzerinde çalışıyoruz. Bu proje bizim için en öncelikli işlerden birisi. Malta, Uganda ve Asya’da ülkenin itibari paraları ile kripto para almalarını sağlayacak platformlar kurmaya çalışıyoruz. Bu projelerin ne zaman devreye gireceğini net olarak söyleyemesek de, bu sene içerisinde faaliyete geçmesini umuyoruz. Bununla beraber destek sistemimizi ve platformda bulunan coinlerin sayısını da geliştirmek için çalışıyoruz.”

şeklinde konuşmuştu.

Binance Coin Kilit Rol Oynuyor

Binance’nin kripto parası olan Binance Coin (BNB), kurulacak olan Binance Chain sisteminde önemli bir rol oynayacak. Borsanın kurucu ortağı olan He Yi konu ile ilgili, “Merkezi olmayan bu platform BNB’nin zincirinde çalışacak ve bu sistemin yakıtı BNB olacak. BNB’nin Bitcoin gibi kendi sistemini yürütebilmesi için çalışıyoruz.”

Önümüzdeki dönemde BNB fiyatında ciddi yükselişler olabileceği gibi, birçok analiste göre bir miktar BNB yatırımı yapılması bu aşamada çok mantıklı görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları