Borsa

Binance Smart Chain, Şubat ayında Ethereum (ETH) Ağına Fark Attı!

Binance Smart Chain üzerindeki toplam işlem sayısı, Ethereum ağındaki toplam işlem sayısını geçti.

Binance kripto para borsasının ağı Binance Smart Chain, piyasadaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Özellikle Ethereum‘u (ETH) her açıdan geçmeye çalışan bu rakip ağ, en azından bir konuda bunu yapmayı başardı.

BSC, ETH’i Geride Bırakmayı Başardı

Aktarılan verilere göre Binance Smart Chain ağındaki toplam işlem sayısı %378 artış elde etti ve şubat ayında Ethereum geride bırakıldı. Kilitli tokenlerin toplam değeri açısından hala birinci olan Ethereum ağında şubat ayı boyunca 32.738.456 işlem gerçekleştirildi. Ocak ayına kıyasla ise ağdaki işlem sayısının %11 düştüğü görülüyor.

Binance Smart Chain üzerinde ise aynı dönem boyunca 156.512.579 adet işlem yapıldı. 156 milyonluk işlem ile tam olarak rekor kıran Binance Smart Chain, bu bağlamda Ethereum’u da bir hayli geride bıraktı. Buna rağmen BSC ağında da Ocak 2022’ye kıyasla %18’lik işlem hacmi düşüşü görüldü.

Ocak 2022 döneminde BSC üzerindeki toplam işlem sayısı 192 milyon olarak kayıtlara geçti. Ethereum ve Binance Smart Chain ağları şu an DeFi odaklı en büyük iki ağ olarak biliniyor. Buna ek olarak Binance’in kısa süre önce yaptığı duyuru ile DeFi dünyasına daha fazla önem vereceği görüldü. Binance, PancakeSwap‘i (CAKE) destekleyeceğini ve beraber bir DeFi dünyası oluşturacaklarını ima eden bir duyuruda bulundu. Bu da aslında Binance’in DeFi odaklı çalışmalarını devam ettirmek istediğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu