BorsaHaberler

Binance.US Kredi Kartı İle Bitcoin Alımını Başlattı

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsası olan Binance, bu sene içerisinde ABD’nin ICO’lar hakkında aldığı bazı kararlar neticesinde Amerikan vatandaşları için Binance.US platformunu kullanıma açtı. Yapılan açıklamaya göre Amerikan vatandaşlarının kullanımı için açılan Binance.US’da artık debit kart ile kripto para alınıp satılabilecek.

Yapılan resmi açıklama ile banka havalesi veya banka kartı ile kripto para satın alınabileceğini duyuran Binance.US, bu sayede kripto paralara daha hızlı bir erişim imkanı sunacak. 24 Eylül’de hizmete giren borsa az bir zaman geçmesine rağmen günlük işlem hacmi 15 milyon doları aşıyor ve kullanıcılara 40’dan fazla işlem çifti sunuyor.

Bazı Bankalar Kredi Kartı İle Kripto Para Alınmasını Engelliyor

En son Arjantin Merkez Bankası tarafından uygulanan resmi yasak, Arjantin’de kredi kartları ile kripto para alınmasını engelliyor. Arjantin gibi birçok ülkede hatta Türkiye’de bile zaman zaman bazı bankaların bu sebeplerle hesapları bloke ettiği biliniyor. Ancak ülkemizde veya ABD’de bu konuda atılmış resmi bir adım olmasa da bazen bankalar kendi politikaları gereği kripto paraları engelleyebiliyor.

Gelecek dönemde Binance.US yatırma ve çekme işlemlerinde ABD bankalarından böyle bir bloke gelip gelmeyeceğini göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu