Binance CoinBorsaHaberler

Binance ve Facebook Arasındaki Ortaklık İddiaları Ne Kadar Gerçekçi?

Facebook, kripto parası Libra'yı duyurması ile beraber Binance ile adı aynı karelerde görülüyor.

Facebook‘un uzun zamandır beklenen kripto parası Libra‘nın detayları, geçtiğimiz haftalarda kamuoyu ile paylaşıldı. Kripto para piyasasında oldukça fazla ses getiren bu olay piyasanın yükselmesinde adeta bir katalizör görevi gördü.

Facebook Libra’yı geliştirirken arkasına dünya devi şirketleri de aldığı biliniyor. Bu şirketler arasında Visa, Vodafone, Uber, eBay gibi birçok şirket var. Facebook toplamda 28 tane olan bu şirket sayısını 100’e çıkarmayı düşündüklerini ifade etti.

Bu ifadelerden sonra kripto para denilince akla ilk gelen şirket olan Binance borsasına gözler çevrildi. Binance’nin Baş Strateji Sorumlusu olan Gin Chao’ya bu durum ile alakalı bir soru yöneltildi ve Chao:

Facebook’un ortakları arasında olmayı kesinlikle düşünüyoruz ve ortaklığın gerçekleşmesi için girişimlerimiz mevcut.

açıklamasında bulundu. Ayrıca Libra’nın piyasa etkisini değerlendiren Chao, “Libra piyasa ve Blockchain teknolojisini için oldukça önemli ve olumlu bir hamle. Piyasa bu sayede daha fazla büyüyecek ve tüm dünyada yasallaşacak.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un kripto para çıkaracağı daha söylenti halindeyken bile Binance bu konuda olumlu açıklamalar yapmış ve bu projeyi desteklemişti. Önceki ve şimdiki söylemlerinden yola çıkarak yakın zamanda iki dev şirket olan Facebook ve Binance‘nin ortaklığına şahit olabiliriz. Bu haber kesinleşirse Binance Coin fiyatı ciddi oranda artış sağlayacaktır. Ancak henüz kesin bir açıklama yapılmış değil.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı