Kripto HaberleriBorsaBinance ve Mastercard Ortaklığını Genişletiyor: Bir Ülkede Daha Kripto Kart Ürünü Başlatıldı!

Binance ve Mastercard Ortaklığını Genişletiyor: Bir Ülkede Daha Kripto Kart Ürünü Başlatıldı!

Takip et

Kripto para borsası Binance Perşembe günü yaptığı açıklamada, Binance Card’ı Arjantin’de piyasaya sürmek için Mastercard ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Arjantinli Kullanıcılar Mastercard ve Binance Ortaklığı ile Kripto Para Ödemesi Yapabilecek

Binance’ten yapılan açıklamada, Binance Card’ın kripto paraları “satın alma noktasında gerçek zamanlı olarak” fiat para birimine dönüştürdüğü belirtildi. Arjantin’deki kart sahipleri ayrıca belirli alışverişlerde %8’e kadar kripto para iadesi kazanabiliyor.

Binance Latin Amerika Genel Müdürü Maximiliano Hinz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ödemeler alanı kripto paralar için ilk ve en belirgin kullanım alanlarından biri, ancak benimsenmenin büyümesi için çok yol var.

Binance Card’ı kullanarak, işyerleri itibari para almaya devam ediyor ve kullanıcılar seçtikleri kripto para birimiyle ödeme yapıyor. Binance Card’ın küresel çapta kripto kullanımını ve benimsenmesini teşvik etmek için önemli bir adım olduğuna inanıyoruz ve artık bu kart Arjantin’deki kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.”

Binance’ten yapılan açıklamada Arjantin’in Latin Amerika’da Binance Card’a erişim sağlayan ilk ülke olacağı belirtildi. Açıklamaya göre kart şu anda “beta aşamasında” ve önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kitleye sunulacak. Binance, kartların destekleyeceği kripto para birimlerinden ikisinin Bitcoin ve Binance Coin (BNB) olduğunu belirtiyor.

Borsa basın açıklamasında şunları söyledi:

“Credencial Payments tarafından verilen Binance Card, Arjantin’deki geçerli bir ulusal kimliğe sahip tüm yeni ve mevcut Binance kullanıcılarının, hem mağaza içi hem de çevrimiçi olarak dünya çapında 90 milyondan fazla Mastercard satıcısında Bitcoin ve BNB dahil olmak üzere kripto para birimleriyle alışveriş yapmasına ve faturalarını ödemesine olanak tanıyacak.”

Binance, kart ürününü daha da genişletmeyi planlıyor gibi görünüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, 24 Temmuz’da attığı bir Tweet’te Arjantin kart lansmanını duyururken, “Yakında daha fazla bölgeyiz” diye eklemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları