Haberler

Binance, Yasal Düzenlemelere Uyum Konusunda Kararlı! İşte Son Hamlesi!

Binance yasalara uyumluluk sürecinde önemli adımlar atamaya devam ediyor.

Küresel kripto para borsası Binance, ulusal ve yerel alandaki farklı düzenlemelere uyum sağlamak için önemli adımlar atmaya başladı.

Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, önceliklerinin regülasyonlar alanında görev yapacak çalışanları artırmak olduğunu belirterek; küresel kara para aklama raporlama görevlisi olarak eski ABD Hazine müfettişi Greg Monahan’ın işe alındığını duyurdu.

CEO, Monahan’ın işe alınması ile ilgili şunları dile getirdi:

“Eski bir ABD Federal Yasa Uygulayıcı Araştırmacısı olarak Greg Monahan, Binance’e zengin uluslararası kara para aklamayla mücadele ve soruşturma deneyimi getirecek”

Devlet hizmetlerinde yaklaşık 30 yıllık deneyimi bulunan Monahan, ABD Hazinesi’nde ceza müfettişi olarak vergi dolandırıcılığı, kara para aklama ve diğer ilgili mali suçlara ilişkin görev yaptı.

Ayrıca Monahan, siber suçlularının ve terör örgütlerinin yakalanıp mahkum olması ile sonuçlanan uluslararası soruşturmalara öncülük etti.

Monahan, yeni görevinde Binance’in uluslararası kara para aklama ve soruşturma programlarını genişletmeye ve şirketin düzenleyici ve kanun uygulayıcı kurumlarla ilişkilerini güçlendirmeye odaklanacağını ifade etti.

Monahan yeni görevi dahilinde Washington merkezli mevcut ekibi yönetecek.

2018 yılından bu yana Binance’de küresel kara para aklama raporlama görevlisi olan Karen Leong ise Binance’de uyum direktörü olarak çalışmaya devam edecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu