HaberlerKripto Para

Binance’den Kötü Kripto Para Projelerine Veto: “Bırakın Batsınlar!”

Binance kurtarma planları hakkında açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde kripto para borç verme platformu platformu BlokFi’ye kredi sağlayan FTX’ten sonra dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’dan da bu tarz bazı kurtarma hareketleri gelebileceği konuşuluyordu.

İlgili Haber
FTX Bir Bitcoin ve Kripto Şirketini Daha Batmaktan Kurtardı!

Bu söylentiler karşısında sessizliğini bozan Binance bir blog yazısı yayınladı.

Binance, her ne kadar kripto para sektöründeki oyuncuların hayatta kalmasına ve gelişmelerine yardımcı olma sorumluluğu olsa da kötü ve başarısız projeleri ve şirketleri destekleme havasında olmadığını söyledi.

Kötü projelerin “kötü tasarlanmış, kötü yönetilen ve kötü işletilen” niteliklere sahip oldukları belirtildi.

Bu tarz kötü projelere yönelik kurtarma hareketlerinin mantıklı olmadığını belirten Binance, şu şekilde devam etti:

“Kötü projeleri ya da şirketleri devam ettirmeyin. Bırakın başarısız olsunlar. Yerlerini başka ve daha iyi projelerin almasına izin verin.

Bu kripto şirketleri aşırı kaldıraç oranına sahipti ve son piyasa düşüşü sırasında tasfiye etmek zorunda kaldılar.”

Ancak bazı kripto para projeleri ya da şirketleri kurtarma yardımını hak ettiğini söyleyen Binance, bu şirketlerin küçük hatalar yapan şirketler olduğunu belirtti:

“Bu şirketler, ya harcama konusunda çok agresifler, ya yetersiz rezervleri var ya da başka küçük çözülebilir sorunları var. Bu projeler genellikle iyi niteliklere sahiptirler.

Bu şirketler hata yaptığında kurtarılabilir ve daha sonra onları bu duruma getiren sorunları düzeltmek için değişikliklerin yapılmasını sağlayabilirler.”

Kripto anne lakaplı SEC üyesi Hester Peirce de yakın tarihli bir röportajında Binance gibi düşündüğünü söylemişti.

Peirce, kripto paraların bir kurtarma mekanizması olmadığını herkes tarafından anlaşılması ve yatırımcıların risklerini buna göre değerlendirmeleri için bu tarz kurtarma planlarına destek vermediğini açıklamıştı.

İlgili Haber
SEC Üyesi Bitcoin Ayı Piyasasını Fırsat Olarak Görüyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

TERRA LUNA çok mu iyidi BİNANCE sen daha berbataın


Başa dön tuşu