Ana SayfaBitcoinBinance'ın Bu Kripto Para Hamlesi Milyarlarca Dolara Mal Oldu!

Binance’ın Bu Kripto Para Hamlesi Milyarlarca Dolara Mal Oldu!

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın üç yetkili ismi Coindesk’le yaptığı röportajda borsanın dolandırıcılık, kara para aklama ve terör finansmanı gibi konulardaki stratejisini anlattı.

Coindesk Binance‘in uyum ekibindeki ABD İç Gelir Servisi’nin siber suç biriminde eski müfettişler olan Tigran Gambaryan ile Matthew Price ve eski HSBC yaptırım uzmanı Chagri Poyraz ile konuştu.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük borsası Binance’in de KYC, AML ve dolandırıcılık gibi konularda zorluklarla karşılaştığını belirten Binance yetkilileri, KYC uygulaması sonrası borsanın büyük zarara uğradığını söyledi.

Zira 2021 yılının Temmuz ayında Binance, KYC hesabı olmayan müşterilerin çekebileceği maksimum Bitcoin (BTC) miktarını 2 BTC’den 0,06 BTC’ye düşürdü.

Bu hamlenin borsaya çok büyük etkisi olduğuna dikkat çeken Binance uyum ekibinden Tigran Gambaryan şunları söyledi:

“KYC’yi uyguladıktan sonra müşterilerimizin %90’ını kaybettik. Bu da bizim milyarlarca gelir kaybetmemize neden oldu.”

“Binance Rakiplerine Göre Çok Daha İyi!”

Binance’in rakiplerinden daha iyi yada daha olduğunu belirten Tigran Gambaryan, ancak gerçek matematik verilerine ve Binance araştırmasına bakıldığında yasa dışı davranış oranının her yerde aynı olduğunu söyledi.

Röportajda Binance yetkililerine ayrıca Reuters’in borsa hakkındaki “Binance’ın suç faaliyetleri için bir merkez haline geldiğine ve Rus darknet pazarı Hydra ile Binance’ın kullanıcıları arasında bir ilişki olduğuna dair” iddialar da soruldu.

Gambaryan bu soruya şu şekilde cevap verdi:

“Giren parayı kontrol edemezsiniz. Mevduatları kontrol edemezsiniz. Daha sonra ne yapacağınızı kontrol edebilirsiniz.

Hintli dolandırıcılar insanlardan Apple hediye kartları almalarını istediğinde, bu Apple’ın yüz milyonlarca doları akladığı anlamına mı geliyordu? Cevap:Hayır.

Suçlular mümkün olan en kolay ve en ucuz yolu seçerler. Binance en ucuzu olsaydı, neden onu kullanmadılar?”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları