Kripto HaberleriAltcoinBinance'te Listeli Altcoinden Önemli Duyuru Geldi: Volalite Yükseldi!

Binance’te Listeli Altcoinden Önemli Duyuru Geldi: Volalite Yükseldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir stablecoin protokolü olan Reserve Protocol (RSV), geliştirici ekibinin yaptığı son duyuruya göre yeni bir stablecoin piyasaya sürdü.

Binance üzerinde listeli bir altcoin olan Reserve Rights (RSR), Reserve üzerindeki stablecoinlerin staking aracılığıyla desteklenmesini sağlıyor.

Reserve Altcoin Ekibi, eUSD Stablecoinini Piyasaya Sürdü

Geliştiricilerin paylaştığı blog yazısına göre 24 Şubat 2023’te Electronic Dollar (eUSD) isimli coin Ethereum ve MobileCoin blok zincirlerinde resmi olarak piyasaya sürüldü. Coinin duyurusu ise bugün kısa bir süre önce yapıldı.

Geliştiricilerin verdiği bilgilere göre eUSD, Reserve Protocol ile oluşturulmuş merkezi olmayan, 1:1 varlık destekli bir stablecoin ve ABD Dolarına sabitli olarak çalışıyor.

Geliştiricilere göre eUSD; Compound ve Aave (aUSDC, cUSDC, aUSDT, cUSDT) tokenlerini kullanan stablecoin türevleri sepeti tarafından 1:1 destekleniyor.

RSR fiyatında gelişmeyle birlikte yaşanan volaliteyi gösteren 24 saatlik grafik.

Yayınlanan blog yazısında kullanılan ifadelere göre eUSD’nin teminat sepeti, sansüre karşı direnç, istikrarlı varlık desteği ve getiri kaynağı sağlayan, getiri sağlayan, güvenilir stablecoin türevlerinden (%25 aUSDC, %25 cUSDC, %25 aUSDT, %25 cUSDT) oluşan çeşitlendirilmiş bir sepetten destek alıyor.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ İddialara Cevap Verdi!

eUSD şu anda %189 oranında aşırı teminatlandırılmış durumda ve bunun %89’u ~%3 APY kazanan RSR stakerlarından geliyor. eUSD’nin ürettiği getirinin %100’ü, yönetime katılan ve aşırı teminat sağlayan RSR stakerlarına yönlendiriliyor.

Tüm eUSD Ethereum üzerinde basılacak olsa da, MobileCoin üzerinde gerekli olan kısım özel bir köprü kullanılarak köprülenecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları