BitcoinBorsa

Binance’ten Görülmemiş Transfer: 13.820 BTC Nereye Çıktı?

Binance borsasından 19 Nisan tarihinden beri görülmeyen yüklü bir işlem çıkışı oldu.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün oldukça yüksek bir aktarım bir haber ile anılıyor. Bu haberin merkezinde Binance yer alsa da haberin asıl kaynağının balinalar olduğu görülmekte.

IntoTheBlock analiz şirketi tarafından yayınlanan verilere göre 27 Temmuz tarihinde Binance kripto para borsasından 13.820 BTC çıkışı oldu.

Binance’ten Yüklü BTC Çıkışı!

Analiz şirketi, bunun 19 Nisan 2021 tarihinden beri Binance’ten çıkan en büyük transfer olduğuna dikkat çekiyor. Bu durum bazı yatırımcılar için endişe yaşatsa da aslında bunun tamamen olumlu bir gelişme olduğu söylenebilir.

Kripto para borsalarından yüklü BTC çıkışları genellikle akümülasyon ve daha fazla alım anlamına gelmektedir. Balinalar yaptıkları yüklü alımları soğuk cüzdanlarına çekerek bunları yakın vadede satmak istemediklerinin de sinyalini verir.

After Fiat isimli bir kullanıcı ise konu hakkında yaptığı yorumda bunun farklı bir sebebe daha sahip olabileceğini ifade etti.

Binance kısa süre önce KYC işlemlerini tamamlamayan kullanıcıların borsadan sadece 0,06 BTC değerinde günlük çekim yapabileceğini duyurmuştu.

Bu değişiklik aktif kullanıcılar için henüz uygulanmadı ve önümüzdeki günlerde aktif olacak. After Fiat, tam olarak dün açıklanan bu değişimden sonra BTC çıkışlarının hızlanmasının bu sebepten kaynaklandığını düşünüyor.

Buna ek olarak Coinbase kripto para borsasından da son 2 gün içerisinde yüklü BTC çıkışlarının olması iki sebebin de mümkün olduğuna işaret etmekte. Bitcoin fiyatı da bu transferlerin ışığında 40.000 doları zorluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu