Kripto HaberleriAltcoinBir Altcoin Köprüsü Daha Saldırıya Uğradı!

Bir Altcoin Köprüsü Daha Saldırıya Uğradı!

Takip et

Blockchain altyapı şirketi Ankr, bugün yaptığı açıklamada, Polygon (MATIC) ve Fantom’a (FTM) sağladığı bazı hizmetlerinin bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığını söyledi.

Polygon’un güvenlik sorumlusu Mudit Gupta attığı twitlerde saldırıyı doğrulayarak “ Ankr tarafından Polygon ve Fantom için sağlanan genel RPC ağ geçidi, bugün erken saatlerde DNS saldırısına uğradı.” dedi.

RPC’ler farklı ağlar arasında bilgi alışverişi yapmak için kullanılan bir yazılım iletişim programıdır.

Mudit Gupta ayrıca, Polygon ve Fantom ekiplerinin başka firmalar tarafından sağlanan hizmetler üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını da söyledi.

Fantom da kullanıcılardan saldırıya uğramış RPC’yi kullanmamalarını istedi.

Gupta, açıklamasında Ankr ile çalıştıklarını ve sorun çözülene kadar Alchemy RPC’lerinin kullanılmasını önerdi.

Gupta ayrıca, Polygon’un kullanıcıları için daha fazla güvenlik sağlamak için kendi RPC’si üzerinde çalıştığını da vurguladı.

Saldırının verdiği hasar halen belirsizliğini koruyor. Ancak, kripto para alanındaki bu tür DNS saldırılarında bir artış yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde de Harmony de 100 milyon dolarlık bir hack olayına kurban gitmişti.

İlgili Haber
Popüler Kripto Para Projesinin Köprüsünde Büyük Açık: Milyonlarca Dolarlık Saldırı Yapıldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları