BitcoinHaberler

Bir Şirket Daha Bilançosuna Yüklü Miktarda Bitcoin (BTC) Ekledi!

Tesla'nın ardından ABD'li bir şirketin daha Bitcoin (BTC) satın alımı gerçekleştirerek bilançosunu çeşitlendirdiği öğrenildi.

Yayın platformu Angel Studios, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı son bildiriminde 10.6 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu.

Şirket sahip olduğu Bitcoin varlıklarının “yüksek oranda likit” olduğunu ifade etti. Angel Studios’un bu satın alımı aslında Ekim ayında 1.7 milyon A Sınıfı hisse senedini satarak gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Satın alımın amacının şirketin gelirlerinin çeşitlendirilmesi olduğu belirtildi.

Şirket Aralık Ayında Bitcoin’in Düşüş Yaşamasının Ardından 2.7 Milyon Dolar Zarar Etti

Aralık ayında kripto para piyasasında büyük bir düzeltme yaşanmasının ardından şirketin 2.7 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararına uğradığı kaydedildi.

Ocak ayında gerçekleştirdiği finansman turunda şirket, risk sermayedarı Gigafund tarafından öncülük edilen 47 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Gigafund, Elon Musk’ın sahip olduğu SpaceX şirketine yaptığı yatırımıyla tanınıyor.

Bilindiği üzere Elon Musk Tesla şirketine yüklü miktarda Bitcoin satın almış ve bunun bir kısmını “Bitcoin’in likidite imkanını göstermek için” satmıştı. O dönemde büyük ses getiren bu satışın ardından şirket bugüne kadar BTC satışı gerçekleştirmedi.

Daha önce otomobil satışları için ödeme olarak BTC kabul eden Musk, yüksek enerji kullanımı kaynaklı çevresel endişeler nedeniyle BTC ile araç satışlarını durdurma kararı almıştı.

Kendisini topluluk odaklı bir film stüdyosu olarak tanımlayan Anger Studios, bu özelliğiyle Hollywood devlerinden ayrılıyor. Şirket en başarılı kitle fonlamalı medya projelerinden bazılarına imza atmasıyla tanınıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu