Bitcoin

Bir Ülke Daha Bitcoin ETF’sine Yeşil Işık Yaktı!

ABD'de SEC'in Bitcoin Spot ETF'sine onay vermeme inadı sürerken bir ülkeden daha bu alana yeşil ışık geldi.

Australian Financial Review gazetesinin aktardığına göre Avustralya önümüzdeki hafta ilk Bitcoin ETF’sine kavuşacak.

Avustralya için bir ilk niteliği taşıyacak olan Cosmos Asset Management, ülkenin sermaye piyasaları için ana takas odası olan ASX Clear’dan yeşil ışık aldı.

Avustralya’nın İlk Bitcoin ETF’si 27 Nisan Tarihinde Başlayabilir

Yatırımcılara, takas katılımcılarına, komisyonculara ve piyasa yapıcılara verilecek 7 günlük bildirim süresinin ardından ETF, CBOE Australia üzerinde 27 Nisan tarihi itibariyle başlayabilecek.

Bitcoin odaklı birçok ETF’de olduğu gibi, Cosmos şirketinin ürünü de dünyanın ilk BTC ETF’si olan Purpose Bitcoin ETF’sinin hisselerine yatırım yapacak.

Söz konusu ETF bir yılı aşkın bir süredir Kanada’daki Toronto Borsası’nda işlem görüyor.

Cosmos’un Bitcoin ETF’sine gösterilen ilgi Kanada’daki muadiline benzer olursa yatırımcıların hücum etmesi ile birlikte haftalar içerisinde 550 milyon dolar ila 750 milyon dolar bu fona akabilir.

Habere göre, ASX Clear, biri perakende ve üç kurumsal takas katılımcısı dahil olmak üzere, takas riskleri için %42 marj gereksinimini karşılamaya hazır dört piyasa katılımcısına sahip durumda.

ASX Clear, tüm Avustralya hisseleri, yapılandırılmış ürünler, garantiler ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası öz sermaye türevleri için kullanılan bir takas odası olarak biliniyor.

Ülkenin BTC ETF’sinin onaylanması, ülkede yönetimde olan partinin kripto para saklanması, DAO’lar, kripto para vergilendirilmesi, dijital varlık hizmeti sağlayıcılığı lisansı ve diğer birçok alanda düzenlemeler yapmak için yasa sunmasının ardından geldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu