Kripto Para

Birleşik Arap Emirlikleri, Bitcoin Ve Kripto Para Dostu Düzenlemeleri Hayata Geçirmeye Hazırlanıyor!

Ortadoğu'nun en büyük üçüncü kripto para pazarı olan BAE, ülkede kripto para dostu düzenlemeler yapacak.

Bir hükümet yetkilisine göre Birleşik Arap Emirlikleri, dünyanın en büyük kripto para şirketlerini kendisine çekmek için yılın ilk çeyreğinin sonuna kadar “sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için federal lisanslar vermeye” hazırlanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Kripto Paralar Konusunda Rakip Ülkeleri Yakalamaya Çalışıyor

Hükümet politikası nedeniyle ismini vermek istemeyen devlet yetkilisi, ülkenin Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu’nun sanal varlık hizmet sağlayıcılarının kurulması için mevzuatta yapılacak değişikliğin son aşamada olduğunu söyledi.

Dünyanın en kripto para borsası Binance, ülkede etkisini artırmak isteyen kurumların başında geliyor. Uzmanlara göre Birleşik Arap Emirlikleri, sanal varlık şirketleri için ülke çapında bir lisans sistemi getirerek kripto para ticaretinde rakip ülkeler olan Singapur ve Hong Kong ile olan yarışında öne geçmeyi planlıyor.

Ülkenin finansal olarak bağımsız bölgelerinden bazıları halihazırda sanal varlık hizmeti sağlayıcıları için izin belgeleri düzenledi.

Ülkeye daha fazla yatırım çekmek isteyen BAE, geçtiğimiz yıl 14 kamu sektörü kurumu ve 16 özel sektör temsilcisini içeren bir sanal varlık risk değerlendirmesini tamamlamıştı. Hazırlanan raporda sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının illegal finansal aktivitelere aracılık etmesi riskinin yüksek olduğu belirtilirken bu varlıkları yasaklamak yerine bu riskleri azaltacak iyi bir regülasyon talebinde bulunulmuştu.

Ülkede Kripto Para Madenciliği İçin Bir Ekosistem İnşa Edilecek

BAE yetkilisi, yaptığı açıklamasında Abu Dabi yönetiminin, Mali Eylem Görev Gücü’nün hazırladığı son rehber ile birlikte ABD, Birleşik Krallık ve Singapur’un uyguladığı stratejileri de değerlendirmeye aldığını belirtti. Yetkiliye göre BAE’nin kripto sektörüne açık kapı bırakması bu teknolojiyi benimseyeceğine işaret ediyor.

BAE’li yetkili ayrıca hükümetin Bitcoin ve kripto para madenciliği sektörü için bir ekosistem inşa etmeyi planladığını ve bu sektörün de düzenleneceğini söyledi.

Bununla birlikte Binance’ın ülke için yerel bir ekip oluşturduğu öğrenildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu