Sponsorlu

Bitci Yeni Whitepaper’ı Yayınladı: BITCICOIN 2.0 Devri Resmen Başladı

Bitci, gelişmelere hız kesmeden devam ediyor.

Bitci Teknoloji, yatırımcılarına müjdeli bir haber vererek mevcut whitepaper’ını resmen paylaştı. Söz konusu paylaşıma ve teknik açıklamaya bakıldığında, Bitcicoin’in toplam arzının 95 milyardan 21 milyara kadar düşürüleceği görülmekte.

45 milyar BITCI’nin yakımı ise 31 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Buna ek olarak sirkülasyondaki Bitcicoin miktarı da 10 milyar 382 milyon 611 adetten, 7 milyar 867 milyon 611 adete kadar düşürülecek. 2 milyar 515 milyon Bitcicoin ise 2 yıl boyunca kilit altına alınacak.

Bitci Teknoloji, 2021 yılını bu harika haber ile sonlandırmakta. Bir süredir bu whitepaper üzerinde çalışan Bitci Teknoloji, yeni yol haritasını yatırımcılarla paylaşmaktan da geri kalmadı. Bu tarihe kadar birçok yeniliğe imza atan Bitci, kripto para dünyasındaki en büyük token yakım eylemlerinden birisine imza atmak için de kolları sıvadı.

Toplam 100 milyar arz ile yıla başlayan Bitcicoin bunu kısa süre önce 5 milyar adet yakım ile 95 milyar adete düşürmüştü. Bitcicoin şimdi ise 31 Aralık tarihinde 45 milyar adet yakım daha yapacak. Geri kalan 29 milyar adet ise önümüzdeki iki yıl boyunca yakılacak şekilde dağıtılacak. Bu kapsamda 31 Aralık 2022 tarihine kadar 20 milyar Bitcicoin yakılmış olacak ve 9 milyar Bitcicoin ise 31 Aralık 2023 tarihinde yakılacak.

Sirkülasyondaki Bitcicoin Sayısı %25 Azalacak

Bitci Teknoloji tarafından yatırımcılarla paylaşılan en büyük ve önemli iyi haber ise sadece yukarıdaki ile sınırlı değil. Bitcicoin’in toplam sirkülasyonu da yaklaşık %25 azalacak. 31 Aralık tarihinde toplam sirkülasyonu yaklaşık 10 milyar 382 milyon 611 olan Bitcicoin’in 2 milyar 515 milyon tanesi kilit altına alınacak. Bunlar 2023 sonuna kadar kilitli kalacak. Sirkülasyondaki Bitcicoin sayısı da böylece 7 milyar 867 milyon 611 adet azalacak.

Borsa Listelenmeleri de Sürecek

Bu yeni yol haritasında bütün bunlara ek olarak bir de borsa listelenmelerinin müjdesi verildi. Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, yatırımcılara yönelik yaptığı duyurusunda Bitcicoin 2.0’yi tanıttı ve bunun uluslararası borsalarda listeleneceğini müjdeledi.

Bitcicoin şimdiden XT, Bigone, Biconomy, Bittrex, FineXbox ve Probit gibi borsalarda listelendi ve yakında KuCoin, Lbank, mexc, OKEx, FTX ve Gateio borsalarında da listelenecek.

Bitci’yi keşfetmek için tıklayın

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu