BitcoinHaberler

Bitcoin Zengini Sayısı Yüzde 30 Oranında Arttı

Bitcoin zenginlerinin sayısı özellikle son dönemde ciddi şekilde artış gösterdi.

Nexo

Yapılan araştırmalara göre Bitcoin zenginlerinin sayısı son 12 ay içinde 90 dereceye yakın bir artış gösterdi. Coin Metrics verilerine göre 2018’in Eylül’ünden bu yana %30 büyüme kaydedildi. Yatırımcı ve analist Willy Woo, listenin temel olarak pazardaki yatırımcı katılımına bağlı olarak genişlediğine inanıyor:

“İki ihtimal var ya piyasaya yeni yatırımcılar geliyor ya da borsa ve saklama çözümlerinde soğuk hava deposu uygulamaları var. Her ne kadar ikinci ihtimal göz ardı edilemese de şimdilik ilk ihtimalin daha gerçekçi olduğu düşüncesindeyim.

BTC, 2018’in son çeyreğinde 6,400 dolardan 3,100 dolara düştü ve deneyimli yatırımcılar bu seviyelerden Bitcoin topladı. Hatta Bitcoin’i düşük seviyelerden toplayan en büyük kuruluşun Wall Street olduğu iddia ediliyor.

1000’den fazla BTC’si olan yatırımcılara Bitcoin zengini unvanı veriliyor. An itibarı ile 2.148 adet cüzdanın bünyesinde 1000 adetten fazla BTC bulunuyor. Ancak uzmanlar bu oranın daha fazla olabileceğini söylüyor. Zira özellikle borsaların dağınık olarak tuttuğu cüzdan sistemleri sayesinde kişi veya kurumların elinde 1000 adetten fazla BTC olsa bile bu oran düşük olarak gösterilebiliyor.

Son zamanlarda artış yaşayan zenginlik oranı Bitcoin’in özellikle 2019 yılı içerisinde “güvenli liman” olarak görüldüğünün bir kanıtı olabilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı