BitcoinHaberler

Bitcoin Zengini Sayısı Yüzde 30 Oranında Arttı

Bitcoin zenginlerinin sayısı özellikle son dönemde ciddi şekilde artış gösterdi.

Yapılan araştırmalara göre Bitcoin zenginlerinin sayısı son 12 ay içinde 90 dereceye yakın bir artış gösterdi. Coin Metrics verilerine göre 2018’in Eylül’ünden bu yana %30 büyüme kaydedildi. Yatırımcı ve analist Willy Woo, listenin temel olarak pazardaki yatırımcı katılımına bağlı olarak genişlediğine inanıyor:

“İki ihtimal var ya piyasaya yeni yatırımcılar geliyor ya da borsa ve saklama çözümlerinde soğuk hava deposu uygulamaları var. Her ne kadar ikinci ihtimal göz ardı edilemese de şimdilik ilk ihtimalin daha gerçekçi olduğu düşüncesindeyim.

BTC, 2018’in son çeyreğinde 6,400 dolardan 3,100 dolara düştü ve deneyimli yatırımcılar bu seviyelerden Bitcoin topladı. Hatta Bitcoin’i düşük seviyelerden toplayan en büyük kuruluşun Wall Street olduğu iddia ediliyor.

1000’den fazla BTC’si olan yatırımcılara Bitcoin zengini unvanı veriliyor. An itibarı ile 2.148 adet cüzdanın bünyesinde 1000 adetten fazla BTC bulunuyor. Ancak uzmanlar bu oranın daha fazla olabileceğini söylüyor. Zira özellikle borsaların dağınık olarak tuttuğu cüzdan sistemleri sayesinde kişi veya kurumların elinde 1000 adetten fazla BTC olsa bile bu oran düşük olarak gösterilebiliyor.

Son zamanlarda artış yaşayan zenginlik oranı Bitcoin’in özellikle 2019 yılı içerisinde “güvenli liman” olarak görüldüğünün bir kanıtı olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu