Bitcoin

Bitcoin 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaşır Mı?

VanEck’in Dijital Varlık Stratejileri Direktörü Gabor Gurbacs, böyle bir öngörünün çok da imkansız olmadığı görüşünde.

Yatırım yönetimi firması VanEck’in Dijital Varlık Stratejileri Direktörü Gabor Gurbacs, Bitcoin’in (BTC) piyasa değerinin totalde 1 trilyon dolara yükselebileceğini düşünüyor.

Bitcoin 1 Trilyon Dolar Yolunda Mı İlerliyor?

Bitcoin an itibarı ile yaklaşık 161 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Sektörün dev ismini 103.41 milyar dolarla General Electric, 92.55 milyar dolarla Tesla ve 148.4 milyar dolarlık piyasa değeriyle medyanın parlayan yıldızı Netflix izliyor. Hal böyle iken piyasanın önde gelen birçok önemli ismini geride bırakan Bitcoin, yükselme grafiklerini zorlayan bir tablo çiziyor.

Bitcoin’in iddia edildiği gibi 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşması için yapılan araştırmalara göre 56.000 doları aşması gerekiyor. Nitekim tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak 2017’nin sonunda 20.000 dolara varan ünlü kripto değer, 56 bin dolarlık hedefe çok da fazla uzak değil aslında.

Sektörün Devleri

Amerika’da 1 trilyon doların üzerine çıkan şirketler Apple, Amazon, Microsoft ve Alphabet. Bitcoin’in söz konusu şirketlere kafa tutması çok da mümkün görünmese de piyasalarda her an her şeyin olabileceğini hesaba katarsak ve Times’ın 30 yıl önceki kapak fotoğrafını hatırlayacak olursak bu tür öngörülerin ütopik olmadığını söylemek çok da yanlış olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu