binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin 10.000 Doları Görür Mü?

Bitcoin 10.000 Doları Görür Mü?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin 10.000 Doları Görür Mü?

Geçtiğimiz haftalarda 5900 dolarları gören sert düşüşüyle bir çok yatırımcısına para kaybettiren bitcoin ve altcoinler  bugünlerde 8500 dolar seviyelerinde dolaşıyor. Bu yükselişin ardında Amerika Sermaye Piyasası Kurulu SEC‘in kripto paralara olumlu yaklaşımının etkisi büyük. An itibari ile kripto paraların pazar hacmi 420 milyar dolar civarlarında dolaşıyor. Uzmanlara göre 10 bin dolar seviyesi bitcoin için psikolojik eşik ve bu eşiği kırana kadar  7000 – 9000 bin dolar seviyelerinde hareket edeceği düşünülüyor.

Ayrıyetten Ethereum’da bugün itibariyle 850 dolar civarlarında. Ripple ise değerini ortalama olarak 1.05 dolarlarda koruyor.

Şuanda 50,100 ve 200 günlük analizlere bakıldığında bitcoinin uzun vadede her zaman kazandırdığını görüyoruz. Örnek verecek olursak geçen sene şubat ayında 1000 dolar civarlarında olan bitcoin şuan 8500 dolar civarlarında. Onun için yatırımlarını yaparken her zaman orta ve uzun vade olarak düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Piyasa Hala Çok Yeni

Fakat her zaman denildiği gibi bu piyasa daha çok yeni ve devletlerin tutumları burada çok belirleyici bir etken. Her geçen gün kripto paralar hakkında olumsuz bir haber ya da bir borsanın hacklendi haberini duyuyoruz. Devletlerde artık blockhain ve bitcoin teknolojisinin işe yarar bir teknoloji olduğu farkına vardılar.

Ayrıca bitcoin şuanda bu piyasaya daha girmeyen insanlar için “balon patladı” olarak nitelendiriliyor. Çünkü bir kaç ay içinde geldiği fiyatlar 19 bin dolar seviyeleri. İşin biraz içinde olan yatırımcılar ise 8000 dolar seviyeleri alım fırsatı olarak değerlendiriyor. Bitcoin ne zaman ki tekrardan 10 bin dolar seviyelerin üzerine çıkarsa işte o zaman yatırımcı olmayan ve şuan bitcoine “patladı” olarak etiket vuran insanlar, “bitcoin tekrar yükseldi” haberleri ile bu piyasaya olan güvenlerini tekrar kazanacak ve yatırım yapmak isteyecekler. Böylelikle kripto paraların fiyatlarını tamamen arz talep dengesi belirlediği için bitcoin ve altcoinler yine ciddi bir artış trendine girebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail