binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizKripto Paralar Tekrar Yükselişe Geçti

Kripto Paralar Tekrar Yükselişe Geçti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto Paralar Tekrar Yükselişe Geçti

Son 2 haftadır düşen kripto paralar gelen olumlu haberler ile yatırımcılarının güvenini tekrar kazandı ve yükselişe geçti.

Son zamanlarda art arda gelen olumsuz haberler ile beraber Bitcoin 6 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu haberlerin içeriğini Bitcoin Neden Düşüyor? yazımızda da belirtmiştik. Fakat 06.02.2018 tarihinde ABD menkul kıymetler düzenleyici kuruluşu SEC (Secucrities and Exchange Commission) ‘in yaptığı toplantıda, bazı medya kuruluşlarının olumsuz öngörüleri aksine bitcoin ve kripto paralar için olumlu gelişmeler yaşandı. Toplantıda kripto para sektörünün yok edilmesinden ziyade daha sıkı denetimlerin olması haberi piyasada olumlu karşılandı ve bitcoin 8500 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Olumlu Haber Bütün Piyasayı Canlandırdı

Kripto para piyasasında en büyük pazar hacmine sahip olan Bitcoin yaklaşık iki haftadan sonra ilk defa iki gün art arda yükseliş gösterdi. Coinmarketcap.com‘a göre Bitcoinden sonra piyasa değeri ilk 10 da olan Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi kripto paralar yüzde 5 lik bir artış gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
berkan

Her türlü spekülasyondan çok kolay etkilenyorlar. Arkalarında hiçbir destek yok. Ne devlet ne de merkez bankası… Bu kripto paralarda düşme ve yükselmeler bildiğimiz klasik borsalar gibi 2-3 puan seviyesinde değil, bir günde %40-50 bile değer kaybedebilir ve yükselebilir.

konuda yazdığı gibi Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i ciddiye almadı. Bu tür olumsuz haberler ile çok çabuk değer kaybediyor. Yarın bir gün x şirket ile anlaşma aşamasındayız diye haber de ortaya çıkıp yine aynı oranda yükselebilir de. Çok iyi takip etmek lazım, günlük değil resmen dakikalık borsalar.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail