AnalizBitcoinEthereumHaberler

Kripto Paralar Tekrar Yükselişe Geçti

Kripto Paralar Tekrar Yükselişe Geçti

Son 2 haftadır düşen kripto paralar gelen olumlu haberler ile yatırımcılarının güvenini tekrar kazandı ve yükselişe geçti.

Son zamanlarda art arda gelen olumsuz haberler ile beraber Bitcoin 6 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu haberlerin içeriğini Bitcoin Neden Düşüyor? yazımızda da belirtmiştik. Fakat 06.02.2018 tarihinde ABD menkul kıymetler düzenleyici kuruluşu SEC (Secucrities and Exchange Commission) ‘in yaptığı toplantıda, bazı medya kuruluşlarının olumsuz öngörüleri aksine bitcoin ve kripto paralar için olumlu gelişmeler yaşandı. Toplantıda kripto para sektörünün yok edilmesinden ziyade daha sıkı denetimlerin olması haberi piyasada olumlu karşılandı ve bitcoin 8500 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

blank

Olumlu Haber Bütün Piyasayı Canlandırdı

Kripto para piyasasında en büyük pazar hacmine sahip olan Bitcoin yaklaşık iki haftadan sonra ilk defa iki gün art arda yükseliş gösterdi. Coinmarketcap.com‘a göre Bitcoinden sonra piyasa değeri ilk 10 da olan Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi kripto paralar yüzde 5 lik bir artış gösterdi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir Yorum

  1. Her türlü spekülasyondan çok kolay etkilenyorlar. Arkalarında hiçbir destek yok. Ne devlet ne de merkez bankası… Bu kripto paralarda düşme ve yükselmeler bildiğimiz klasik borsalar gibi 2-3 puan seviyesinde değil, bir günde %40-50 bile değer kaybedebilir ve yükselebilir.

    konuda yazdığı gibi Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’i ciddiye almadı. Bu tür olumsuz haberler ile çok çabuk değer kaybediyor. Yarın bir gün x şirket ile anlaşma aşamasındayız diye haber de ortaya çıkıp yine aynı oranda yükselebilir de. Çok iyi takip etmek lazım, günlük değil resmen dakikalık borsalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu