BitcoinHaberler

Bitcoin Neden Düşüyor?

Nexo

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için 2018 iyi başlamadı. Her geçen gün düşüş eğilimi gösteren Bitcoin, bu hafta 7796 dolar seviyesini gördü. Bitcoin’in değeri şu an 8336 dolar civarında. Peki Bitcoin ve diğer para birimleri neden düştü? Cevabı sizin için hazırladığımız bu makalede…

Çin-Güney Kore-Hindistan’dan peş peşe açıklamalar

Sanal paraların hızlı bir şekilde değer kaybetmesinin arkasında Çin, Güney Kore ve Hindistan’ın yaptığı açıklamalar neden oldu.

Hindistan Maliye Bakanı Arin Jaitly’in yaptığı açıklamalarda, sanal para kullanımının kaldırılacağını söylemesi, piyasalarda şok etkisi yarattı. Maliye bakanının parlamentoda yaptığı açıklamada ‘’Hükümet, dijital para kullanımını yasal bulmuyor. Bu para birimlerinin engellenmesi için bütün tedbirler alınacak’’ diye konuştu.

Independent ve NY Post yer alan habere göre, Güney Kore Maliye Bakanı Kim Dong-yeon’un yerel bir radyo kanalı olan TBS’de, sanal paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Kim Dong-yeon,’’Sanal para birimlerinin alım satım ve ticaretinin yasaklamanın canlı bir seçenek olduğunu’’ belirtti. Hükümetin kapsamlı bir araştırmadan sonra kesin kararını vereceğini söyleyen Dong-yeon, ayrıca bunun sadece bir teklif olduğunu ve daha fazla konuşulması gerektiğinin altını çizdi.

530 milyon dolarlık Bitcoin çalındı

Bitcoin ve diğer sanal para birimleri hakkında yapılan onca açıklamanın etkisini üstünden atamamışken Japonya’da yaşanan hırsızlık, piyasaları iyice alt üst etti. Japonya merkezli, Bitcoin hizmet şirketi olan Coincheck, siber saldırılar sonunda 530 milyon değerinde Bitcoin çalındığını duyurdu.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı