Bitcoin

Bitcoin 10 yaşında!

Bitcoin bugün tam 10. yılını kutluyor

Bitcoin bundan 10 yıl önce ortaya çıkarak dünyada finans sistemi üzerine etkileri tartışılmaya başladı. Yatırımcı sayısının 10 yıllar içerisinde çok daha fazla artacak olduğuna inanılan ve yatırımcı sayısının gelecek 10 yıl içerisinde bu 10 yıla oranla bir o kadar fazla artacak olduğu iddia edilen Bitcoin’in, yatırımcılara sunacak olduğu birçok farklı kazanç dalı ortaya çıkacak iken, sadece Bitcoin kaynaklı kazanç değil, Bitcoin ile ilgili şirketlerin ortaya çıkması sayesinde ortaya çıkan istihdam da dikkat çekici seviyelere ulaşmaya başladı, daha fazla ulaşacak.

31 Ekim 2008 tarihinde Bitcoin adını ilk defa duyan internet dünyası, o tarihte sadece birkaç kişinin bu konuda bilgi sahibi olmasında etkili oldu. Daha sonra 2013 yılında ise Bitcoin herkes tarafından daha fazla bilinmeye ve üzerinde daha fazla araştırmalar yapılmaya başlandığı için, daha fazla ilgi görmeye ve daha fazla insanın yatırım aracı olarak kullanmasına sebep oldu.

Asıl etkisi ise 2013 yılından hemen sonra 2017 yılında tarihi rekor adımlarını attığı Aralık ayında olan Bitcoin’in, 2018 yılına geldiğimizde ise dünyada en az %8’lik nüfus tarafından bilinir halde olduğu ortaya çıktı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu