AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin 100.000 Dolar Olacak Diyen Analist Konuştu: “BTC İçin En Büyük Engel Bu”

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bitcoin ve kripto paralar için mevcut durumda bir dönüm noktasında bulunulduğunu yazdı.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, kısa bir süre önce attığı bir Tweet’te, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in (BTC) şu anda bir dönüm noktasında olduğunu belirtti.

BTC fiyatı dün gün içerisinde, 29 Mayıs tarihinden bu yana en düşük seviyesi olan 29.232 doları görmüştü. Verilere göre BTC fiyatı bir rekor halinde olan düşüş serisine devam ederek bir haftayı daha kırmızı bölgede tamamlamaya hazırlanıyor olabilir.

İlgili Haber
Bloomberg Baş Stratejisti Açıkladı: "Bu Üç Faktör Sayesinde Bitcoin Yükselişine Devam Edecek!"

“Bitcoin’in Önündeki Asıl Engel Nasdaq Borsasındaki Düşüş Değil, FED’in Enflasyon Adımlarıdır”

McGlone, Bitcoin ve genel kripto para piyasası için ana engel olarak ” cesaret kazanmış” bir FED faktörünü görüyor. McGlone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Dönüm noktaları: Bitcoin 30.000 dolarda ve Nasdaq 13.000’de. Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’nin %30 düşüş yaşamasına rağmen, Bitcoin ve kripto paralar için Haziran ayının başında gözüken en büyük engel cesaret kazanmış FED’in enflasyonla mücadelede adımlar atması olarak değerlendirilebilir.”

Dünyanın en güçlü merkez bankası gelecekte faiz oranlarını artırmaya devam edecek ve piyasa Haziran ayında 50 baz puanlık bir artışı fiyatlanıyor.

Enflasyon düşse bile Fed’in faiz artırımından geri adım atması pek olası görünmüyor zira %2’lik enflasyon hedefine ulaşmak için yapılması gereken daha çok iş var açıklaması yapılmıştı.

Cleveland FED Başkanı Loretta Mester, faiz oranlarının “mümkün olduğunca çabuk” artırılmasını savunmuştu.

Öte yandan Şubat ayında McGlone, Bitcoin’in 100.000 dolar seviyesine ulaşma yolunda olduğunu iddia etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Şahin şenol

Fan tokenleri bari alak

Anonim

İnsanların alın terini bu şekilde ellerinden alıyorlar inanmayın gidin altına dolara basın

Anonim

Bir BTC NİN MALİYETİ 25.000 DOLAR ALTİNİN MALİYETİ HAVA GAZI BU DURUM KARSİSİNDA


Başa dön tuşu