BitcoinHaberler

Bloomberg Baş Stratejisti Açıkladı: “Bu Üç Faktör Sayesinde Bitcoin Yükselişine Devam Edecek!”

Bloomberg'in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'in yükselişinin devam etmesini sağlayacak üç faktörü paylaştı.

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, ham petrol fiyatlarıyla Bitcoin’i karşılaştırdığı görüşlerini Twitter üzerinde paylaştı. Bilindiği üzere son dönemde BTC fiyatı düşerken ham petrol fiyatı ise rekorlar kırmıştı.

“Bitcoin Fiyatı Benimsenme, Arz ve Talep Sayesinde Yükselecek”

McGlone, Bitcoin’in ham petrolden farklı olarak 2020’li yıllarda üç faktör sayesinde yükseleceğine inanıyor: Benimsenme, arz ve talep.

Analist şu ana kadar grafiklerdeki gidişatın ham petrol için olumsuz ve dijital altın olarak da bilinen BTC için ise olumlu olduğunu iddia etti. McGlone, bu durumun bu şekilde kalmaya devam etmesinin büyük bir olasılık olduğunu söyledi.

Giderek daha fazla sayıda finansal kurum ve bireysel yatırımcının uzun vadeli yatırım yapmak üzere BTC satın alması nedeniyle Bitcoin’in benimsenmesi son zamanlarda yaygınlaşıyor.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti Bitcoin'in Zafere Hazır Olduğunu İddia Etti!

Son zamanlarda, güçlü yatırımcı ve “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, BTC’nin geleceği konusunda boğa lehine görüşünü sürdürdüğünü, ancak dünyanın en büyük kripto parasının yeni bir dip noktasını test edeceğini beklediğini söylemişti.

Benzer bir görüş Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd tarafından da paylaşıldı. Minerd, BTC’nin mevcut fiyatından gerçekleştirebileceği düşüş ile 8.000 dolardaki dip seviyeyi test edebileceğine inanıyor.

Buna ek olarak Minerd, yaklaşık 19.000 adet farklı kripto paranın büyük bir çoğunluğunun “çöp” olduğunu söylemiş ve bunların para birimi bile olmadığını iddia etmişti. Minerd’a göre gelecekte BTC ve Ethereum gibi coinler hayatta kalacak.

İlgili Haber
Bitcoin Tahminleri Tutmayan Şirket Yeni Hedefini Açıkladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu