Bitcoin

Bloomberg Analisti Bitcoin’in Zafere Hazır Olduğunu İddia Etti!

Bloomberg analisti Mike McGlone, yaptığı açıklamasında Bitcoin'in zafer için hazır olduğunu iddia etti.

Bitcoin fiyatının 2021 yılının Kasım ayında ulaştığı 69.000 dolar seviyesinden oldukça uzak seyretmesine rağmen Bloomberg analisti Mike McGlone, özellikle hisse senedi piyasalarıyla karşılaştırıldığında BTC’nin ve kripto paraların ayrışan bir güç gösterdiğini söyledi.

“Bitcoin Fiyatı Hisse Senedi Piyasasından Ayrışan Bir Güç Gösterdi”

Mike McGlone daha önce yaptığı açıklamalarında özellikle de hisse senedi piyasaları için beklenen büyük bir düzeltme hareketinin geciktiğini söylemişti.

Buna rağmen analist, kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının “ayrışan bir güç gösterdiğini” açıkladı.

McGlone buna ek olarak “dijital altın” Bitcoin’in zafere hazır olduğunu ve 2021 yılında yaşanan zirvelerin ardından BTC’nin deflasyon baskılarına maruz kalacağını söyledi.

Ayrıca analist, BTC’nin 2022 yılı kayıplarının Nasdaq 100’ün kayıplarının yarısı kadar olduğunu belirterek Bitcoin’in küresel dijital teminat olmaya doğru evriliyor olabileceğini açıkladı.

24 Şubat tarihinde Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasıyla birlikte BTC’nin değerinde kısa bir süreliğine düşüş yaşanmış ve bu tarihte McGlone, “negatif risklerin bulunmasına rağmen bu düşüşün uzun vadeli yatırımcılar için oldukça iyi bir alım fırsatı” yaşattığını iddia etmişti:

“BTC fiyatının 30.000 doların altına ineceğini düşünmüyorum. 40.000 dolar civarında iyi bir direnç gösteriyor. Bence bu düşüş uzun vadeli yatırımcılar için oldukça iyi bir alım fırsatı olabilir. Tarihsel olarak gelecekte bakıldığında bu anın belirleyici bir an olduğunu hatırlayacağız.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu