AnalizBitcoin

Bitcoin 11.600 Doları Geçti, Direnç ve Destek Noktaları Nedir?

Bitcoin fiyatı tekrar artış yönünde hareket gösteriyor.

Bitcoin birkaç haftadır durağan seyrini koruyor ve düşüş yönünde hareket sergiliyordu. Yatırımcılar bu dönemde özellikle 9500 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC’de ne olacak olduğunu merak ediyor ve satış yapma yolunu tercih ediyorlardı.

An itibarı ile son birkaç gündür yükselişlerin ardı arkası kesilmedi ve beklenen 11.000 dolar seviyesi de geçilecek Bitcoin 11.650 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Destek seviyeleri olarak ise 10.400 ve 10.800 destekleri karşımıza çıkıyor. Direnç olarak ise 11.800 dolar seviyesinde güçlü bir direnç olduğu görülüyor.

Analistlere göre artışlar devam eder ve 10.800 dolar seviyesinin üzerine çıkılırsa, 13.400 dolar seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş görülmesi muhtemel. Hatta bu ralli devam ederse gündemde tekrar “Bitcoin ne zaman 20.000 dolar olacak?” sorularını görmemiz mümkün.

Genel piyasaya bakıldığında ise kripto para piyasa hacminin 310 milyar dolar seviyesine yükseldiği görülüyor. Öte yandan Bitcoin 210 milyar dolarlık piyasa hacmi ile tüm piyasanın yüzde 67.5’ini elinde tutuyor. Bitcoin hakimiyetinin bu kadar yüksek olması altcoinler üzerinde olumsuz etki yapıyor ve böyle devam ederse daha olumsuz senaryolar görmemiz mümkün.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu