BitcoinHaberler

Bitcoin 2021 Yılında 100.000$’ı Görebilecek Mi?

Mark Yusko'nun Bitcoin fiyat tahminini aktardık.

Morgan Creek Capital Management’in kurucusu ve CEO’su Mark Yusko CNBC’ye verdiği yakın tarihli demeçte, Bitcoin’in bu günlerde aşırı alım pozisyonunda işlem gördüğünü ve yatırımcıların kar elde etmeye başlayacağını söyledi.

Bitcoin savunucusu olarak da bilinen Yusko, son bir kaç haftadır BTC’de görülen keskin toparlanma nedeniyle yatırımcıların kar elde edeceğini savundu.

Bitcoin’in “en iyi değer biçimi” olduğunu belirten CEO, beş yıl içinde Bitcoin’in 250.000$’a yükseleceğini ancak bu yolda BTC fiyatında inişler çıkışlar olabileceğini ifade etti.

Ünlü CEO, Bitcoin’in sınırlı arzı nedeniyle altından üstün olduğunu ve BTC’nin 250.000 $’a ulaştığında piyasa değerinin de altına eşit olacağını düşündüğünü belirterek devam etti:

Klasik arz ve talep. Bitcoin ile ilgili güzel şeylerden biri, sınırlı bir arza sahip olmasıdır. Önümüzdeki 140 yıl boyunca madencilik yoluyla ne kadar Bitcoin basılacağını biliyoruz.

Bitcoin’in altının yerini aldığına inanıyorum. Bitcoin artık dijital altın. Bu mükemmel bir değer.

Bu Seviyeleri Korumak Zor!

Birçok yatırımcı ve analist, Bitcoin’in yıl sonundan önce 100.000 $’a ulaşabileceğini tahmin ederken, Yusko yıl sonu tahmini için daha az iyimser bir duruş sergiliyor.

Bitcoin’in uzun süredir yükselişte olduğunu, bu seviyeyi korumanın zor olabileceğini ifade eden Yusko, bu yükselişten sonra BTC fiyatının düşmeye başlamasının sürpriz olmayacağını belirterek “Söylentileri satın alma, haberleri satma riski var” dedi.

Bu yılın başlarında 60.000 $’ın üzerine çıkan güçlü rallisinin ardından Bitcoin, birkaç ay önce 30.000 $’ın altına inerek keskin bir düşüş yaşadı. Şimdilerde 62.100 $ seviyelerinden işlem gören lider kripto para birimi, Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 $’ı geçti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haber
Beklentiyi Al, Haberi Sat
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu