AnalizBitcoin

Bitcoin 3 Aylık Analizi/Değerlendirmesi, Ne Zaman Yükselmeye Başlayacak?

Bitcoin fiyatı yükselecek mi?

Bitcoin, son zamanlarda adını duyanın ”herkes batmış, zarara uğramış, balon çıkmış!” diyerek tepkisini gösterdiği bir kripto para birimi. Kripto para camiasında olan herkesin yakından tanıdığı/tanımak zorunda olduğu Bitcoin fiyatındaki bu hafta yaşanan değişimler tüm yatırımcıları çok fazla üzdü ve ne yapacak oldukları, nasıl zararlarını geri alabilecek oldukları ve kazanabilecek oldukları konusunda soruların sorulmasına ancak yanıtsız kalması ile son buldu. Bitcoin Cash hard forku günü 15 Kasım’da saatler 19.40’ı gösterdikten sonra 200 dolar – 200 dolar olarak yaşanan ve bazen daha büyük oranlarda olabilen düşüşler, yatırımcıların zarar etmesine neden oldu. Son 13 ayın en büyük düşüşlerini gören yatırımcılar tekrar 13 ay içerisindeki en yüksek seviye olan 19.000 doları görüp göremeyecek oldukları konusunda ”Bitcoin ne zaman rekor kıracak?” diye düşünmeye başladılar.

Bitcoin kısa vadede büyük rekor kırması beklenmiyor. Neden olarak ise 20.000 dolar seviyesinin ciddi bir seviye olması ve 2008 yılından bugüne kadar tüm rekorların en büyüğü olmasından dolayı piyasanın yüksek fiyatları görmesinin kolay olmayacağına dair yapılan yorumlardan dolayı. Bitcoin Cash hard forkunun piyasada yarattığı büyük fiyat boşluğunun tekrar geri düzelmesi için belirli bir süre gerekecek olması ve bu sürede yatırımcıların kripto paraların tekrar yükselmeye başlayacak olduğunu düşünmeye başlayarak yatırımlar yapmaya başlaması piyasa hacminin artması ile kripto para fiyatlarının artması sonucunda olabilecek olan bir gelişme.

Fiyat gerilemesinin tek nedeninin hard fork olmaması ve 3 ay öncesine oranla Bitcoin fiyatının bugün %40’a yakın oranda gerilemiş olması, piyasadaki kişilerin 3 ay öncesine oranla ortalama %40 kripto para zararında olduklarını gösteriyor. 3 ay içerisinde en yüksek seviye olan 7.364 dolar fiyat seviyesinin bugün 4.400 dolar fiyat seviyesine gerileme dolayısı ile yarattığı %40’lık boşluğun giderilmesinden sonra yeni rekorlar beklenebilir. 3 ay sonra bu seviyeye geri dönülebilecek mi, yoksa dönülemeyecek mi? Olduğunu piyasa verileri belirleyecek olduğundan dolayı kısa sürede tekrar yükselişlerin olmasını görmek mümkün olmayabilir.

Şimdi Bitcoin alınır mı? 3 ay önce nasıldı?

3 ay öncesinde Bitcoin ortalama 7.300 dolar seviyesindeydi ve bu seviyenin öncesinde 8.300 dolar seviyesinde idi. 8.300 dolar seviyesinde iken 9.500 dolara yükselecek olduğu beklentisi doğan Bitcoin, o dönemde yaşanan ”yüksek fiyatlı satışlar” dolayısı ile aniden düşüş yaşadı ve 7.300 dolara, ardından ise 6.700 dolar seviyesine kadar düştü. Bu seviyeye düştükten sonra belirli bir süre boyunca 6.500 dolar ila 8.260 dolar arasında kalan ve tekrar 8.260 doları görmesinin ardından gerileyen BTC, 15 Ekim’de 6.900 dolar ile son 3 aylık süre içerisinde 2. en büyük yükseliş fiyatını görmüş oldu.

Bitcoin fiyatı 25.000 dolar olacak. 25.000 dolar olması ile birlikte tarihi rekorunu kırmış olacak. – Tom Lee eski yorumu.

Bitcoin fiyatı hakkında yaptığım 2018 yılı sonu tahminim ile ilgili bir geri adım atmak zorundayım ve tahminimi 15.000 dolar seviyesine düşürmek zorundayım. Bu sene sonunda Bitcoin 6.000 dolar seviyesinin altını gördüğünden dolayı 15.000 doları görecektir ama daha fazla yüksek fiyat görmesini beklemiyorum. – Tom Lee yeni yorumu.

Bitcoin Piyasa Değeri

Piyasa hacmi grafiğinde görüldüğü üzere fiyat düşüşleri son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. 3 aylık grafikte ise düşüşlerin oranı gayet iyi görülüyor.

Bitcoin tekrar ne zaman yükselecek? 2018 yılı sonunda Bitcoin ne kadar olacak? Sorularına yanıt vermek imkansız olması ve fiyat ile ilgili her analistin farklı beklentisi olmasından dolayı bir süre beklemek ve fiyatın ne zaman düzene girecek olduğuna bağlı olarak 6.700 dolar seviyesini geçtikten sonra piyasada rahat hareket etmek gerekiyor.

6.700 dolar seviyesinden önce hemen hareket etmemek ve rahat olmamak piyasadaki durumun her an değişebilecek olduğunu düşünerek hareket etmek yatırımcı olarak hem sizlerin, hem piyasanın geleceği için önemli.

Bitcoin Cash fiyatındaki değişimler, Ethereum ve XRP fiyatındaki değişimlerin bu 3 ay içerisinde büyük oranda gerilemiş ve düşmüş olması piyasadaki gelişmelerin düşüş yönünde olabilecek olduğunu ve gelecek aylarda fiyat seviyelerinin beklendiği gibi yüksek fiyatlara çıkmasının biraz zor ve geç olabilecek olduğunu gösteriyor.

Ancak hemen hemen bütün analistlerin ortak görüşüne göre önünde sonunda Bitcoin tekrar rekor seviyelerine yaklaşacak.

 ☛ Bu içerik bir değerlendirme ve analiz içeriği olup kripto para önerisi veya yatırım tavsiyesine yönelik bir niteliğe sahip değildir. Yaşanabilecek olan zarar/kazanç dolayısı ile Bitcoinsistemi.com asla sorumlu tutulamayacak olup, içerik sadece bilgi amaçlı olarak yazılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu