coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin 4850 Doları Gördü! Bundan Sonra Ne Olacak?

Bitcoin 4850 Doları Gördü! Bundan Sonra Ne Olacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bundan yaklaşık 1 hafta önce alım hacmi yükselmiş ve kripto para piyasası yeşil rengi ile yatırımcısına güven ve huzur vermişti. Herkes sene sonunda olası bir rekor için gözlerini Bitcoin ve diğer kripto paralara çevirmişken Bitcoin Cash’in hard fork’u ve diğer bazı sebepler dolayısı ile kripto para piyasasında sıkıntılı süreç başladı.

6 gündür devam eden düşüşler durdurulamadı ve herkes “Bitcoin ne kadar?, Bitcoin neden düşüyor?” gibi soruları sorarken BTC 5500 dolara oradan da kademeli olarak bugün 4850 dolara kadar düştü. Bu fiyatlar ile son 13 ayın en düşük seviyeleri gören BTC, 85 milyar dolarlık piyasa hacmi ile Aralık ayında kırdığı rekor seviyelerin bir hayli gerisinde.

Bitcoin‘deki bu düşüş her zaman olduğu gibi tüm piyasa etkiledi ve kripto para piyasasının toplam piyasa hacmi 160 milyar dolara kadar gerileme yaşadı. Kripto paraların zirve yaptığı 2017’nin Aralık ayında bu rakam 850 milyar dolar seviyesindeydi.

Bitcoin’den ayrı olarak ilk 20’deki coinlere bakıldığı zaman hepsinde yüzde 10 ila 15 arasında gerileme mevcut. Sıralamada en dikkat çeken kripto para yüzde 4 gibi piyasa oranla az bir gerileme ile XRP olarak görülüyor. Bunun yanı sıra 150 doların aşağısını gören Ethereum’da gerek yatırımcılarını gerek ise madencilerini bir hayli üzdü.

Bundan Sonra Ne Olacak?

An itibarı ile 4950 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi bu seviyelerin üzerine kısa süre içinde çıkamazsa olası 4000 dolar altı fiyatları görebilmemiz çok muhtemel. Uzmanlar bu düşüşün BCH hard forkundan sonra çıkan rekabette, rekabet eden büyük şirketlerin yarışı kazanmak için Bitcoin’deki hash gücünü kendi desteklediği kripto paraya (BCHSV ya da BCHABC) yönlendirmesi sebebiyle olduğunu düşünüyor. Genel görüş ise daha fazla düşüşler görebileceğimiz yönünde.

Öte yandan Craig Wright BCH hard forku için BTC madencilerini ve yatırımcılarını Bitcoin’i 1000 dolara düşürmekle tehdit etmiş ve tepkileri üzerine çekmişti. Birkaç saat önce yatırımcıları “ben sizin kabusunuzum” şeklinde kibirli bir dil ile tekrar tehdit etti.

If you are here to “trade” and for “crypto” and lambo HODL moons…

I am your worst nightmare.

It all ends. Bitcoin is a commodity ledger and it leads to cash.

There are no “digital assets” – just scams and sound cash. Choose. pic.twitter.com/LrsKFXjAeV

— Dr Craig S Wright (@ProfFaustus) 19 Kasım 2018

Çoğu kişi kendini geçmişte Satoshi Nakamoto diye tanıtan Craig Wright’ı ciddiye bile almasa da birçok kişi üzerinde panik havası oluşturduğu kesin.

Şu Anki Durum Olumlu Sonuçlara Da Dönüşebilir

Öte yandan birçok kişi balinaların elden ciddi miktarlarda kripto para topladığı ile ilgili iddialar ortaya atılıyor. Hatta öyle ki elden kripto para satanların (borsalar haricinde) gelen talepten dolayı komisyonları çok fazla arttırdığı yine ortaya atılan iddialar arasında. Bunların gerçek olması durumunda piyasa ciddi şekilde tersine dönebilir.

Özellikle son birkaç günde kripto para piyasalarının ne denli riskli olduğu görülmüş oldu. Uzmanlar böylesine değişken bir piyasada yatırım yaparken her zaman dikkatli olunmasını, mutlaka piyasanın yakından takip edilmesini ve yatırımlara stop-loss emri koyulmasını şiddetle tavsiye ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail