Bitcoin

Bitcoin 7600 Doları Geçti, Sıradaki Durak Ne?

Bitcoin 7600 doları son 24 saat içerisinde bir kez daha geçerken BTC'nin önündeki önemli seviyeler merak ediliyor.

Bitcoin son 24 saat içerisinde yaşadığı yükselişler ile yatırımcılardan olumlu tepkiler aldı. Yeni yılın ilk günlerinde yaşanan ABD ve İran arasındaki çıkan kriz, altın ve gümüş fiyatlarına olumlu yansırken kripto para birimleri de bu süreçte değer kazanan varlıklar arasında kendisine yer buldu.

Daha önceki analizimizde de bahsettiğimiz gibi 7700 dolar seviyesinde direnç BTC için çok önemli. Zira bu seviye gün içerisinde ikinci kez deneniyor ve eğer kırılamazsa 7430, 7344 ve 7171 destek seviyeleri test edilebilir.

Fakat 7700 dolardaki direnç kırılırsa ardından 7800 dolar seviyesi test edilebilir. Uzmanlar bu dönemde ciddi yükselişleri tetikleyecek en önemli direnç seviyesinin 7800 dolar olduğunu ifade ederken ciddi bir boğanın başlamasını fitilleyecek olan seviyenin ise 9000 dolar olduğunu ifade ediyor.

Kripto paralar özellikle son zamanlarda dünyada çıkan sorunlardan olumlu anlamda etkileniyor. Bu da Bitcoin ve kripto paraların güvenli bir yatırım aracı olarak görüldüğünü ve dijital altın olarak gösterilen Bitcoin’in bu sıfatı gerçekten kazanmaya başladığını gösterir nitelikte.

Öte yandan kısa vade için BTC hakkında kesin bir ifade kullanmaktan kaçınan analistler orta ve uzun vadede fiyatların çok daha fazla yükselebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip etmek için tıklayın: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin/

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu