Kripto HaberleriAltcoinBitcoin (BTC) 8000 Doların Altına Geriledi! Bir Sonraki Durak Ne?

Bitcoin (BTC) 8000 Doların Altına Geriledi! Bir Sonraki Durak Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin son birkaç haftadır düşüş eğilimini sürdürüyor. Sıkışık fiyat baskısı ve yatırımcıların artmayan fiyatlar karşısında her geçen gün satış yolunu tercih etmesi fiyatların daha fazla düşmesine sebep oldu.

Birkaç gündür 8000 dolar desteğinde tutunmaya çalışan BTC, 8000 ila 8200 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kalmıştı. Bugün artan satış baskısı ve sıkışık fiyat sebebiyle 8000 doların altına düşüş yaşanmış oldu.

An itibarı ile 7940 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, gün içerisinde 7900 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Yatırımcılar düşüşün balinaların satışlarından kaynaklandığını ve Çin’den gelen bir olumlu bir olumsuz haberler sebebiyle Çin boğasının artık bittiğini ve fiyatın bu sebeplerle düştüğünü ifade ediyor.

Bitcoin’de bir sonraki en önemli direnç noktası 7800 ve 7600 dolar seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan bu düşüşten sonra kripto para piyasasının 218 milyar dolar seviyesine gerilediği görülürken, altcoinlerde de Bitcoin ile paralel olarak düşüşler görülmeye devam ediyor.

Ethereum 173, XRP 0,247 ve Litecoin 53 dolar seviyelerinde işlem görmekte. Ayrıca an itibarı ile piyasadaki Bitcoin hakimiyeti de yüzde 66.2 seviyesinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları