Bitcoin

Bitcoin 8000 Dolar Seviyelerine Geriledi – Kripto Paralarda Deprem

Bitcoin sert düşüşle 9000 dolar seviyesinin altına geriledi 8000 dolar görüldü!

Bitcoin fiyatı akşam saatlerinde oluşan ani satış baskısı ile 8000 dolar altına gerileyerek yatırımcıları bir hayli korkuttu. An itibarı ile bazı borsalarda 7800 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin en önemli destek seviyelerinden olan 8950 dolar seviyesinin de altını görmüş durumda.

Uzun süredir 8950 dolar desteğinin altında düşmeyen ve bu seviyede tutunmayı başaran BTC, bu sefer bu seviyede tutunmayı başaramadı.

BitMEX’de Tarihi Tasfiye

Bu sert düşüşün ardından 400 milyon dolarlık uzun pozisyon BitMEX’de tasfiye oldu. Bitcoin’in yükselecek olduğunu düşünen on binlerce kişi yanılmış ve toplamda 400 milyon dolarlık zarara uğramış durumda.

Hashrate’de İnanılmaz Düşüş

Öte yandan Bitcoin’in hashrate’si saatler içerisinde 98 kentilyondan 67 kentilyon seviyesine düşerek bir rekora imza attı. Bu da demek oluyor ki birçok madencilik cihazı an itibarı ile kapatılmış durumda. Uzmanlar bu kapatılma olaylarının fiyat düşüşleri ile alakalı olduğunu düşünüyor.

An itibarı ile 220 milyar dolar seviyesinde olan kripto para piyasa hacmi böyle giderse 200 milyar dolar seviyesinin altına sarkabilir. Bitcoin ise 152 milyar dolarlık piyasa hacmi ile pazarın yüzde 69’una sahip.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu