AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 8.500 Dolara Yükseldi! – Fiyat 9.000 Dolar Olacak Mı?

Bitcoin fiyatı 8.000 dolar seviyesini beklenmedik bir şekilde geçerek 8.500 dolara yükseldi.

Bitcoin fiyatında yeni bir eşik daha geçildi. Yatırımcıların beklediği 8.300 dolar seviyesi bir anda 8.500 dolar fiyatla 1000 dolar kadar değer kazanmasının ardından eşik atlanmış oldu. Kripto para birimi yatırımcıları kısa vadede beklentilerinin daha düşük seviyeler olduğu düşüncesi içerisinde yatırımlarını elden çıkarmaya başlamıştı ancak görünen o ki yatırımcıların beklediğinin bu kez yine olumlu olarak tam tersi oldu. Kripto para yatırımcıları son yıllarda giderek daha fazla artan piyasa fiyatı endişesi ile beraber eldeki yatırımlarını satış yoluna gidiyorlar. Bitcoin fiyatının beklenmedik düzeylerde düşüşler yaşaması nedeniyle çok sayıda kripto para yatırımcısı soru işaretleri ile piyasada kalırken, bazıları ise piyasa fiyatının düşecek olduğu ve yükselecek olduğu gel gitleri arasında takılı kaldı.

Beklenmedik bir gelişme oldu ve fiyat 7300 dolar seviyesinden 8400 dolar seviyesine birkaç dakika içerisinde yükselerek 1100 dolar kadar değer kazandı. Bunun ardında yatan sebebin kripto para balinaları değil bazı kripto para birimi borsaları olduğu tahmin ediliyor.

Borsalar piyasayı kontrol ediyor

Kripto para birimi borsaları piyasayı kontrol ederken, yatırımcılar ise piyasada olan biteni sadece izleyebiliyor. Yatırımcıların kısa ve uzun vadeli olarak yapmayı düşündükleri yatırımları bilen kripto para birimi borsaları fiyatların yükselmesi ve düşmesi ile ilgili olarak bazen adımlarını manipülasyon yönünde atarak piyasayı bir dibe, bir en yükseğe çekiyor. Bu da beraberinde kripto para birimi yatırımcıları için sorunlar doğrurken, yatırımcılar piyasa hacmi ve fiyatının piyasada sadece balinalar tarafından yapıldığını düşünüyor ve kripto para birimi borsalarında suç aramıyorlar. (aslında borsalar da ulaştıkları yüksek hacimler ile balina konumunda)

Bugün 1100 dolar Bitcoin fiyatının değer kazanmasının arkasında da yine kripto para birimi borsalarının olduğunu tahmin eden bazı yatırımcılar, piyasayı kontrol eden balinalarında bu fiyat değişimde biraz etkili olabilecek olduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatında 1100 dolar seviyesine yükseliş olması biraz daha fazla yatırımcıya destek olurken, bazı kripto para yatırımcıları 1100 doların ardından 9.000 dolara yükseliş olabilecek olduğunu düşünüyor.

9.000 dolar 2 kez denendi geçilemedi

Bitcoin fiyatında 8.800 dolara kadar yükselmeler görüldü ancak 9.000 dolar seviyesi 2 kez denenmesine rağmen bir türlü aşılamadı. Piyasada kripto para birimi yatırımcıları beklediklerini hiçbir zaman tam kesin tahminler ile bulamadıkları için bu kez yine 9.000 dolar seviyesine yükselmenin mümkün olabilecek olduğu tahmin edilmekte. Bitcoin fiyatında 8.100 dolardan sonra en kritik seviye 9.000 dolar olsa da 9.000 dolardan sonra asıl zor olacak olan seviye ise 10 bin dolar sonrasında 11.000 dolar olacak. 11.300 dolara kadar oldukça direnç göstermesi mümkün olan Bitcoin piyasasının kripto para balinaları ile kripto para birimi borsaları destekler ise bugün olduğu gibi 1 saat kadar kısa sürede 1100 dolar değer kazanmasının mümkün olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

9.000 dolar sonrasında yine kripto para birimlerinin fiyatında daha fazla artışlar gündeme gelebilir ve bugünde 8.400 dolar seviyesinden sonra 9.000 dolara yükselme ihtimali daha çok artmış durumda.

Bitcoin yatırımı bu dönemde yapılmalı mı? Bu konuya dikkat etmeyen kripto para birimi yatırımcıları yine kayıplar ile karşı karşıya kalarak ciddi sorunlar yaşayabilirler. Bitcoin fiyatında 1100 dolar değer kazanç elde edilmiş olsa bile kripto para birimlerinin değeri beklenmedik düzeyde yine düşebilir veya tam tersi 10 bin dolar ve 18 bin dolar seviyelerine adeta koşabilir. Bitcoin’e sahip olacak kripto para birimi yatırımcılarının bugün 8400 dolar seviyesinden yatırım yapması doğru bir karar olabilir ve kısa vadede bile kazanç elde edilmesi mümkün olabilir. Ancak yatırım yaparken her zaman orta ve uzun vadeyi düşünmek iyi olacaktır.

*Bitcoin fiyatı her an değişim gösterebilir. Bu içerik yatırım önerisi niteliği taşımıyor olup doğru kararlar verilmesi önerilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu