BitcoinHaberler

Bitcoin 8400 Doları Geçti – Yeni Hedef Olan 9000 Dolar Geçilecek Mi?

Bitcoin yayın saatine göre 8400 doları 24 saat içerisinde bir kez daha geride bıraktı.

Altın ve gümüş madenleri gibi dünyadaki kaoslardan olumlu bir şekilde etkilenen ve “güvenli liman” olarak görülen Bitcoin, son zamanlarda ciddi yükselişler yaşıyor. Tarihi rekoru olan 20 bin doların hala çok gerisinde olan BTC, birçok uzmana göre bu sene yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor.

Uzmanlara göre 8350 dolar seviyelerinin önemli ve sağlam bir direnç noktası olduğu ifade edilirken bundan sonraki en önemli seviye 8800 ve 9000 dolar olarak görülüyor. Uzmanlara göre 9000 dolar seviyesi geçilirse trend tamamen “yükseliş” yönüne geçebilir ve her gün biraz daha yaklaşan halving etkisiyle de beraber fiyat ciddi şekilde yükseliş yaşayabilir.

Analistlere göre nisan ayına kadar yükseliş yaşanmasından sonra toparlanma dönemine girecek olan ve sene sonuna kadar da yeni rekorlar kırabilecek olan Bitcoin, her ne kadar şu an bu öngörülere paralel bire şekilde hareket etse de 7300 ve 6450 dolar seviyelerinin bir kez daha test edilebileceğini unutmamak gerekiyor.

Bu süreçte hiçbir devletten Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumsuz bir tutum görülmezken ilerleyen dönemde her ne kadar böyle bir şey beklenmiyor olsa bile kripto paralar aleyhinde kararlar alınabilir ve fiyat tam tersine dönebilir. Uzmanlar yatırımcılara piyasadaki haberlerin yakından takip edilmesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

Öte yandan 220 milyar dolar seviyesine kadar yükselen kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin hakimiyeti yüzde 69,4 seviyelerine ulaşmış durumda.

Kripto para fiyatlarını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/kripto-para-anlik-fiyat/

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu