AnalizBitcoin

Bitcoin 9.000 Dolara Geriledi, 9000 Dolar Desteği Kırıldı Mı?

Bitcoin fiyatı 1 saat içerisinde 9000 dolara kadar geriledi sonra tekrar 9500 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin fiyatında yatırımcıları son haftalarda beklenmedik bir anda memnun eden gelişmeler yaşandı. Kripto para biriminin kısa sürede 9.500 dolara kadar yükselişi yatırımcıları hem şaşkına çevirdi, hem de memnun etti. Yatırımcılar bugüne kadar 3 ay içerisinde 8.000 dolar üstü seviyelerin oldukça imkansız olacağını düşünerek alımların hep 8.000 dolar seviyesine göre yaptılar. Ancak beklentiler tam tersi 9.000  dolar üzerine yükselmesi ile yer değiştirdi. Kripto para birimlerinin değeri beklenmedik bir zamanda artarken kripto para birimi balinaları da ellerindeki tüm kripto paraları daha fazla güçlendirdi. Balinalar dışında bu artışların ardında Çin kaynaklı bir durum söz konusu olsa da yatırımcılar fiyatın daha çok yükselecek olduğunu düşünüyor.

ABD merkezli Libra projesinde bir takım olayların söz konusu gündeme gelmesi yatırımcıları daha fazla kripto para aldırmaya sürüklüyor. Bitcoin fiyatının direkt olarak artış yaşamasında etkisi olan en önemli etkenin aslında Libra gibi projeler ve Çin kaynaklı olaylar olduğu tahmin ediliyor.

9000 Dolar Seviyesi Önemli

9000 dolar seviyesinin çok önemli bir seviye olduğunu daha önce çok defa belirtmiştik. Öyle ki Bitcoin’in 9000 doların altına gerilemesinden sonra düşüş trendi başladı ve fiyat 7300 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak Çin’in etkisi ile 9000 doların üzerinde kendini bulan BTC, bu seviyenin üzerinde güçlü duruşu ile trendi “yükseliş” yönüne çevirdi.

Geçtiğimiz birkaç saat içerisinde 9000 dolara kadar aniden düşen BTC, yaklaşık 5 – 10 dakika arasında bu seviyelerde kalsa da korkulan olmadı ve 9000 dolar desteği kırılmadı. Desteğin kırılmamasından sonra sert bir alış hacmi gelen Bitcoin’de fiyat kendini tekrar 9500 dolar seviyelerine kadar toparladı. An itibarı ile BTC, 9450 dolar seviyelerinde kendine alıcı buluyor.

Bitcoin yatırımcıları, 9.000 dolar üzerindeki sağlam duruş ve fiyatın tekrar 9.500 dolar olmasının ardından alım yapmanın zamanı olup olmadığını düşünüyor. Bu konuda bazı soru işaretlerine yanıt arayan kripto para yatırımcıları kazançlarının daha iyi olacağını, daha fazla para elde edebileceklerini ve daha fazla Bitcoin almaya devam edeceklerini öngörü olarak ifade etmekteler.

Bitcoin fiyatının 9.500 dolar sonrasında 10.000 dolara yükselmesi an meselesi olsa da yatırımcıların kısa vadede 11.000 dolar ve 12.000 dolar beklentileri de bu kadar hızlı bir artış olduğu dönemde mümkün olabilir. Bitcoin alımı için bugünler iyi bir dönem olabilir ancak kısa vadeli olarak çok büyük yatırımların bazı değer kayıpları riski de olduğu için dikkatli ve orta vadeli olarak değerlendirilmesi önerilebilir.

*Bu içerik yatırım önerisi veya tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu