Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Ağ Etkinliği Yeniden Zirvede! İşte Nedeni!

Bitcoin Ağ Etkinliği Yeniden Zirvede! İşte Nedeni!

CryptoQuant Bitcoin (BTC) ağ etkinliğinin son günlerde arttığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Popüler zincir üstü veri platformu CryptoQuant Bitcoin (BTC) ağ etkinliğinin son günlerde artarak en son Mayıs 2021 tarihinde görülen seviyelere yükseldiğini belirtti.

CryptoQuant tarafından ele alınan bir makalede CryptoQuant’ın Ağ Aktivite Endeksi incelendi.

Bu endekse göre Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı ve bunun sonucunda da ağ etkinliği artarak Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 345.000’e yükseldi.

CryptoQuant, BTC ağ etkinliğindeki bu artışın NFT benzeri belirteçlerin zincir üzerinde depolanmasına izin veren, yakın zamanda dağıtılan protokol Ordinals‘ın popülaritesinden geldiğinden söyledi.

Ordinals, NFT’leri depolamak için IPFS veya Filecoin (FIL) gibi hizmetleri kullanan Ethereum’daki (ETH) NFT’lerin aksine doğrudan zincir üzerinde depolar.

“Bitcoin’in ağ etkinliği son zamanlarda arttı ve şu anda Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı, ağ etkinliğini artırarak Nisan 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 345 bine yükseldi.

CryptoQuant’ın Ağ Aktivite Endeksi, Bitcoin ağındaki aktivitenin Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

NFT’ler zincir üzerinde depolandığından, Bitcoin ağ etkinliği iki yılın en yüksek seviyelerine çıkıyor.

Bu bağlamda Bitcoin blok zincirindeki NFT’ler, ağa daha fazla finansal kullanım durumu getirebilir ve blok alanı için daha fazla talep sağlayabilir.

Sonuç olarak bu, madencilerin ücretlerini artıracak ve uzun vadeli sürdürülebilir büyümelerini destekleyecektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları