Bitcoin

Bitcoin Almanın Maliyeti Ne Kadar?

1 Bitcoin ne kadar maliyetle satın alınabilir?

Kripto para ticaret alanına girmeye hazırlanan yeni bir yatırımcıysanız, muhtemelen bir Bitcoin almanın ne kadara geleceğini merak ediyorsunuzdur. Öyleyse, sizin için bu düşünceleri ve tabuları yıkmak için buradayız, böylece en büyük ve en en çok tercih edilen kripto para biriminin bir birimine yatırım yapmanın tam olarak ne kadar ödemeniz gerektiğini bileceksiniz.

Bitcoin Fiyatı Nasıl Kontrol Edilir?

Şimdi, diğer pek çok yatırım yapılabilir varlık gibi, Bitcoin de, en önemlisi, talep ve arz gibi çeşitli piyasa faktörlerine dayanan esnek bir fiyatlandırmaya sahiptir.

Bitcoin arzı, toplam tedarik edilebilecek en fazla (21 milyon), madencilik zorluğu (Bitcoin madencileri tarafından blokların ne kadar sıklıkla çıkarılabileceğini belirler) vb. Gibi faktörlere bağlı olmakla birlikte, talep, satıcıların ilgisi, piyasa sağlığı gibi faktörlere bağlıdır. Genel pazar, medya kapsamı vb. kripto para fiyatlarını etkileyen temel nedenlerden sadece birkaç tanesidir.

Tüm bu faktörler bir araya gelerek Bitcoin fiyatının ne olacağını etkiler. Bitcoin’in fiyatı ayrıca, diğer yöntemlerin yanı sıra para miktar teorisini uygulayarak veya ulusal para birimleriyle karşılaştırarak tespit edilebilecek belirli bir değere sahiptir ve ABD Doları ile alım ve satım yapılmaktadır.

Şimdi, Bitcoin’in fiyatını nasıl buluyorsunuz? Herhangi bir zamanda yapılan basit bir Google araması, size tek bir Bitcoin biriminin fiyatının tam olarak ne olduğunu söyleyecektir.

Ancak, belirli bir süre boyunca fiyattaki hareketleri ve değişiklikleri izlemek ve ayrıca Bitcoin ticareti ile ilgili önemli istatistikleri görebilmek istiyorsanız, Coinmarketcap veya Coinmama gibi bir kripto para sitesi istatistiklerini kontrol etmelisiniz.

Bu sitelerde Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimleri için dolaşımdaki arz, fiyat, yükseliş veya düşüş, piyasa değeri vb. bilgileri bulmak mümkün.

Bir Bitcoin almanın maliyeti nedir?

Bir Bitcoin satın almak için, belirli bir günde sadece aynı fiyatı ödeyecek olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz, ama bu yanlış. Bitcoin fiyatı saniyeler içerisinde yüzlerce dolar düşebilir veya binlerce dolar yükselebilir.

Bitcoin’leri çeşitli kaynaklardan, kripto para birimi borsalarından, eşler arası platformlarda yerel satıcılardan ve hatta Bitcoin ATM’lerinden satın alabilirsiniz. Tüm bu seçeneklerde, alımınızı kolaylaştırdığı için komisyon veya ATM’ye belirli bir işlem ücreti ödemeniz gerekir.

Kripto para birimi borsaları, bir yatırımcının Bitcoin satın alabileceği en yaygın ortamlardan biridir.

İşlem ücretlerinin bir borsadan diğerine, bir ücret yapısından diğerine ve ayrıca bir yatırımcının profilinden farklı yatırımcının profiline değişebilecek olduğunu aklınızda tutun.

Eğer sık ​​sık borsada işlem gören çok sık bir yatırımcıysanız, oranınız yeni başlayan kripto para yatırımcılarından farklı olacaktır.

Standart fiyatı anlamak için Coinbase örneğini alacağız. Ücretler genellikle %3,99’a kadar çıksa da, ABD vatandaşlarının banka hesaplarıyla ödedikleri %1,49 civarında olan en düşük ücreti dikkate alacağız. *Komisyon ücretleri.

Yazma sırasında, Bitcoin, Coinmarketcap.com’da ki fiyatı 3,738,96$’dır. İşlem ücreti eklendiğinde, maliyet etkin bir şekilde birkaç dolar yükselecektir, bu da sonuçta bu satın alıma ödediğiniz tutardır.

Tabii ki, hem fiyatlar hem de işlem ücretleri, kullanılan kripto para borsası ve diğer faktörlere bağlı olarak değişecektir.

Bazı kripto para borsalarında işlem ücretleri farklı kripto para borsalarına göre daha yüksek veya daha düşük çıkması mümkün olabilir. Yatırımcılar, her kripto para borsasının işlem ücretlerinin aynı olmayacağını ve her kripto para alımı ve satımında işlem ücretlerinin farklı olabilecek olduğunu akıllarında tutmalılar. ABD’de farklı bir kripto para borsasında 1 milyon dolarlık Bitcoin alım ve satımı için 10 dolar işlem ücreti ödemek mümkün ise Vietnam’da 1 milyon dolar Bitcoin alım ve satımı için 20 dolar işlem ücreti ödemek mümkündür.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu