BitcoinHaberler

Araştırma: Z Kuşağı Bitcoin’e Güveniyor, Yüksek Oran Şaşırttı

KPMG'nin ABD'de yaptığı araştırma neticesi, gençlerin kripto paralara oldukça güvendiği yönünde.

Uluslararası danışmanlık, denetim ve vergi firması KPMG ABD’de kripto paralar ile ilgili derin bir araştırma yaptı. Araştırma ise kripto paralara beklenenden çok daha fazla ilgili olduğunu ortaya çıkarmış oldu.

18 ila 24 yaşları arasındaki gençlerin yüzde 83’ü kripto paralarla yakından ilgilendiğini ifade ederken 65 yaş ve üzerindeki kişilerin oranı ise yüzde 50 seviyelerinde kaldı. Bu da ABD’de ortalama iki kişiden birinin kripto paraları bildiği ve hiç kullanmamış olsa bile kullanmak istediği anlamına geliyor.

Ayrıca araştırmada kripto paraların e-ticaret gibi sitelerde veya işletmelerde de kullanılmasının istendiği ortaya çıktı. Bu fikre sıcak bakan katılımcıların yüzde 64’ü kripto paraları alım satım işlemlerinde kullanmak istiyor.

Kolay Erişim İsteniyor

Özellikle yaşı fazla olan veya bilgisayarlar ile çok içli dışlı olmayan kişiler genel olarak kripto paralara erişimin zor olduğunu savunuyor. Düşünüldüğü zaman ise daha önce internetten hiç alışveriş yapmamış bir kişi için kripto paralara erişmek son derece zor. Katılımcıların yüzde 79’luk büyük bir oranı Bitcoin ve diğer kripto paralara kolay bir erişim imkanı sağlanırsa bunları kullanmak istediklerini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu